Otse kell 12: hõimupäevade konverents põlisrahvaste keskkonnamuredest

Hõimupäevad 2021
Hõimupäevad 2021 Autor/allikas: fennougria.ee

Tallinnas toimub neljapäeval hõimupäevade raames rahvusvaheline konverents, mille ettekanded ja arutelud keskenduvad kliimasoojenemine ja keskkonnakaitse ning keskkonna ja majanduse seoste teemadele.

Eesti Rohelise Liikumisega koostöös korraldatud hõimupäevade traditsiooniline konverents kannab üldpealkirja "Soome-ugri rahvad ja keskkonnaprobleemid". Kell 12 algavat konverentsi saab otsepildis jälgida ERR-i portaalis ja huvilistel on võimalus kõnelejatele küsimusi esitada.

Arutelusid juhivad Peep Mardiste ja Madis Vasser. Konverentsi töö toimub sünkroontõlke vahendusel nii eesti kui ka vene keeles.

Konverentsi ajakava

12 Tervitused

12.15 – 13 I Kliimasoojenemine ja keskkonna kaitse

Arutelujuht Peep Mardiste, Eesti Roheline Liikumine

Polina Šulbajeva – ÜRO põlisrahvaste  bioloogilise mitmekesisuse foorumi liige, Venemaa Föderatsiooni põlisrahvaste koordinaator – Kliimamuutused ja Venemaa põlisrahvad: probleemid ja tegevus

Andrei Tentjukov –  Komi Vabariigi Ühiskondliku Koja liige 2018-2021 – Kliimamuutuste jälgimine Komimaal. Komi Vabariigi Ühiskondliku Koja kogemus.

Valentina Sovkina – Koola saami raadio direktor – Saami rahva traditsioonilised teadmised ja kliima muutumine Koola poolsaarel.

Arutelu

13.15 – 13.30 Paus

13.30 – 14.15 II Keskkond ja majandus

Arutelujuht Madis Vasser, Eesti Rohelise Liikumise juhatuse liige

Dmitri Zaitsev – Harakka soome-ugri rahvaste konsultatiivkomitee esimees – "Leningradi oblasti põlisrahvad ja tööstus – plussid ja miinused.

Markus Kröger – Helsingi ülikooli globaalsete arengu-uuringute kaasprofessor ja Soome Teaduste Akadeemia liige – Arktika hõivamine ökoloogilise ja kliimakriisi keskel

Indrek Vainu – keskkonnaanalüütik, SA Keskkonnateabe Ühendus – Põline tulevik (Väljumine kollapsist)

14.15 arutelu ja kokkuvõte

15 konverentsi lõpp

Küsi küsimusi

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: