Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Konguta koolis on põnevaid ameteid tutvustamas käinud 100 külalisõpetajat

Tartumaal asuva Konguta kooli õpilastele on viimasel paaril aastal peale kooliõpetajate käinud tunde andmas ka 100 külalisõpetajat. Nii on õpilased tavaliste õppeainete omandamise kõrval saanud teadmisi ka investeerimisest, optikast ja mitmest põnevast ametist.

Kuueklassilises külakoolis on viimasel paaril aastal õpetaja kingadesse astunud nii kohalikud lapsevanemad kui ka kaugemalt tulijad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kolmanda klassi õpilane Taali meenutas, et hiljuti räägiti koolis näiteks vooluringist.

"Ükskord käis minu isa siin rääkimas tuletõrjest ja mitu korda on minu ema käinud õpetamas paberkotte tegema," lisasid teise klassi õpilased Uku ja Uku Veli.

"Meile on räägitud olümpiast - see oli hästi meeldejääv. Tänane oli ka kindlasti meeldejääv ja täna räägiti meile rahast," ütles kuuenda klassi õpilane Kärolin.

"Meil on tehtud hästi palju erinevaid katseid, saime arvuteid vaadata, mis seal sees on ja saime virtuaalreaalsust näha," meenutas kuuenda klassi õpilane Liis.

Kõik 100 külalisõpetajat on Konguta kooli kutsunud klassiõpetaja Pille Granovski, kes soovib õpilastele mitmekülgset õpet ja uusi kogemusi pakkuda.

Võikski olla, et linnast maale, ettevõtjad ja teised oma ala spetsialistid võiksid ikkagi käia maakoolides ka, et just maalaste silmaringi arendada, sest kohati jääb asukohta tõttu meil väga palju nägemata ja kogemata," selgitas Granovski.

Õpilased leiavad, et töötubadest on neile palju kasu.

"Siis saab palju uusi asju õppida, mis aitavad meie kirele ehk meie huvidele kaasa," selgitas Uku.

"Me saame ka silmaringi suurendada. Kui me saame midagi uut teada, siis me saame edaspidistes töödes seda kasutada," põhjendas kolmanda klassi õpilane Kevo.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: