Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ülikoolid vähendavad vastuvõttu bakalaureuseõppes

Foto: Postimees/Scanpix

Nii maaülikool kui ka Tallinna ülikool vähendavad vastuvõttu bakalaureuseõppes, sest vähenenud on ka keskkoolilõpetajate hulk.

TTÜ õppeprorektori Jakob Kübarsepp selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et praegused koolilõpetajad on sündinud ajal, mil sündimus oli väike. Teise põhjusena tõi Kübarsepp välja, et paljud eesti noored lähevad välismaale õppima.

"Me viisime läbi õppekavade reformi kõrghariduse esimesel astmel, vähendame õppekavade arvu kolmandiku võrra," rääkis ta ja lisas, et magistriõppes pole ülikoolil õppekohtade täitmisega väga suuri probleeme olnud.

Tallinna ülikool vähendab vastuvõttu bakalaureuseõppes ja suurendab magistriastmes. Maaülikoolil on aga plaanis vähendada õppekohtade arvu mõlemas astmes.

"Ühelt poolt on see reaktsioon ühiskonnas toimuvale ehk siis keskharidust omandanud kandidaate ongi vähem ülikooli astumas. Ja teiselt poolt on see soov teatud määral ka konkurentsi tihendada. Kui on vähem õppekohti, on pingelisem konkurents ja loodame saada paremad kandidaadid, motiveeritumad kandidaadid," põhjendas maaülikooli õppespetsialist Eda Aitsen.

Tartu ülikool on ainuke neljast kõrgkoolist, kus ei ole kavas õppekohtade arvu vähendada. Ülikool märkis, et mullune vastuvõtt oli edukas ning magistriõppes on kohtade arv tõusnud seoses rahvusvaheliste õppekavade lisandumisega.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: