Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ESTCube-1 meeskond saadab sõbrapäevasoovid kosmosesse

"Üllata oma armsamat või sõpra ainulaadsel moel saates oma selle aasta sõbrapäevasoov kosmosesse!" pöördub ESTCube-1 meeskond oma kodulehe külastajate poole.

Meeskond lubab salvestada soovija sõnumi ESTCube-1 pardale kiirguskindlasse mällu. Nii jääb see Maa ümber tiirutama paarikümneks aastaks. "Kui ESTCube'i aeg kosmoses otsa saab ning ta langeva tähena Maa atmosfääri siseneb, lendavad pardale saadetud sõnumid tähetolmuna laiali üle kogu Maa," rääkis Eesti tudengisatelliidi programmi algataja ja juhendaja Mart Noorma.

Noorma sõnul on see on viimane missioon, mille ESTCube-1 peale pikka ja edukat teadustööd oma pardale võtab.

Sõbrapäevasoovid saab satelliidile saatmiseks kirja panna 13. veebruari keskööni ESTCube'i veebilehel estcube.eu. Kõik sõnumid edastatakse sõbrapäeval, 14. veebruaril adressaadile koos teatega selle satelliidile saatmise kohta.

ESTCube-1 meeskonna sõnul on nii andmemaht kui ka sõnumite koguarv piiratud ning igaühel on õigus saata üks sõnum. Meeskond jätab endale õiguse jätta saatmata ebasõbralikud sõnumid.

ESTCube-1 on esimene Eesti satelliit, mis saadeti Maa orbiidile 7. mail 2013. aastal. Eesti tudengisatelliidi programm algatasid Tartu ülikooli üliõpilased ja õppejõud 2008. aastal eesmärgiga populariseerida reaal- ja inseneriteadusi, anda tudengitele praktilisi kogemusi ning arendada ettevõtlikkust.

Toimetaja: Katre Tatrik, Tartu ülikool

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: