Õpi ükskord ometi seeni tundma ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Punakas narmasnutt on surmavalt mürgine seen.
Punakas narmasnutt on surmavalt mürgine seen. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Toimetas Aivi Parijõgi

Kõigile avatud seeneõppenädal toimub Rõuges 7.–13. septembrini. Urmas Tartes ja Erast Parmasto juhendavad koos Mall Vaasma, Arne Aderi, Vello Liivi ja teiste asjatundjatega kõiki seenehuvilisi, nii lapsi kui täiskasvanuid. Kavas on näiteks seenematkad, seenenäitus, seenekulinaaria ja seenehoidiste konkurss.

Loengud
Seenepäevad toovad Rõugesse kokku Eesti tunnustatud seenesõbrad. Teisipäeval saab kuulata professor Erast Parmasto lühiloengut looduskaitsealustest seentest "Kas ja kuidas kaitsta seeni", kolmapäeval uudistada professor Urmas Tartese makropilte putukate elust seente peal ja seente sees ning neljapäeval jälgida Eesti tuntuima seenefotograafi Vello Liivi fotoprogrammi.

Matkad ja näitus
Esmaspäevast reedeni saab koos Eesti Maaülikooli seeneteadlase Mall Vaasma juhendamisel matkale minna ning ühiselt väärtuslikumad leiud näitusele seada. 2008. aastal toimunud seenenäitus üllatas kohalikke, kes polnud teadlikud, milline suurepärane valik erinevaid seeni nende endi koduõu taga metsatukas kasvab. Loodetavasti saab eelmise aastal maha pandud märk – 175 erinevat seeneliiki – ületatud.

Kulinaaria ja hoidiste konkurss
Kulinaariahuviliste maitsmismeeli tuleb kõditama Vladislav Koržets, kes teeb Rõuge Rahvamajas valmis enneolematu seeneeine, mida kõik huvilised või vähemalt kõige kiiremad ka mekkida saavad. Kodused kokandusgeeniused saavad aga oma seenehoidised võistlustulle panna, sest laupäeval toimub hapendatud, marineeritud või mõnel muul kombel purki pandud seente konkurss.

Loodusfotode programm ja kontserdid
Lisaks on seenenädalal kavas tuntud loodusfotograafi Arne Aderi ning Aasta Loodusfoto 2009 "Loomad tegutsemas" kategoorias võidupildi jäädvustanud Mats Kanguri fotoprogrammid, kuulata saab pärimusmuusiku Jaak Johansoni kontserti ning Toivo Tuberiku miniatuure klaverile.

Ajakava ja täpsem teave: http://www.viitinalhk.ee/

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: