Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Detsembris anti TTÜ teadlaste leiutistele kolm Eesti patenti

Leiutaja prof Mart Min.
Leiutaja prof Mart Min. Autor/allikas: Foto: TTÜ
Eesti Patendiamet on andnud Thomas Johann Seebecki elektroonikainstituudi teadlaste leiutistele välja kolm uut patenti. Patendid said Juhtivteadur Olev Märtensi uurimisgrupi leiutis ja kaks professor Mart Mini uurimisgrupi leiutist.

Juhtivteadur Olev Märtensi uurimisgrupi leiutis „Meetod ja seade sageduskarakteristiku mõõtmiseks“ loodi koostöös ELIKO TAK-ga. Kaasautorid on Mart Min, Raul Land, Paul Annus, Tõnis Saar ja Marko Reidla. Leiutist saab kasutada meditsiinidiagnostikas elektrilistes bioimpedantsi mõõtjates, kuid lisaks ka elektrokeemiliste elementide analüsaatorites, näiteks patareide seisukorra hindamiseks.
Patendi nr on EE05616B1.

Professor Mart Min uurimisgrupp koostöös Läti Ülikooli teadlastega töötas välja andurite paiknemise uue süsteem ning täiustas sensorsüsteemide digiteerimise ja digitaaltöötlemise meetodit. Leiutise kaasautorid on Ivars Bilinskis ja Aleksanders Ribakovs. Leiutisele anti välja patent nr EE05618B1.

Lisaks töötas professor Mart Min uurimisgrupp välja uudse meetodi bioimpedantsi informatsiooni kandvate signaalide demoduleerimiseks. Leiutise kaasautorid on Ivars Bilinskis, Jurijs Artjuhs, Paul Annus, Raul Land ja Olev Märtens. Meetod on kõige sobivam bioimpedantsi ebaühtlaseks mõõtmiseks suhteliselt kõrgetel sagedustel alates 1MHz. Leiutisele anti välja patent nr EE05600B1.

Allikas Tallinna Tehnikaülikool

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: