Eesti teadusfoto konkurss ootab võistlustöid

Esimesel selleaastasele konkursile laekunud fotol on näha surusääsklase vastset (Chironomidae larvae). Lisaks on pildil näha, millest ta toitub, tema kõhus on näha pisikesi karpvähilisi (Ostracod) ja üks pisikene vetikas (Mesotaeniaceae).
Esimesel selleaastasele konkursile laekunud fotol on näha surusääsklase vastset (Chironomidae larvae). Lisaks on pildil näha, millest ta toitub, tema kõhus on näha pisikesi karpvähilisi (Ostracod) ja üks pisikene vetikas (Mesotaeniaceae). Autor/allikas: Janeklass/CC BY 4.0

Alates novembri algusest saab esitada teadusfotosid Wikimedia Eesti korraldatavale iga-aastasele konkursile, mille võitjad esindavad Eestit ülemaailmses finaalis.

Oodatud on fotod nii teaduse tegijatest, uuritavatest objektidest kui ka teaduse tegemise protsessist üldisemalt. Fotosid saab esitada kuni 15. detsembrini seitsmes kategoorias:

  • inimesed teaduses,
  • mikroskoobipildid,
  • muud meediafailid,
  • pildiseeriad,
  • loodus,
  • astronoomia ja
  • üldkategooria.

Võistluse lõpetamine ja võitjate autasustamine toimub jaanuaris 2022. Autasustatakse iga võistluskategooria võitjat ja lisaks oli võistlusel mitmeid eriauhindu. Rahvusvahelised võitjad selguvad kevadel 2022.

Varasemalt on Eesti aasta teadusfotograafiks valitud Ivar Jüssi (2006), Heiti Paves (2007 ja 2013), Timo Palo (2011), Toomas Jagomäe (2012), Tavo Romann (2015 ja 2019) ning Kertu Liis Krigul (2017). Korduvalt on Eesti autoritel looming jõudnud ka rahvusvahelisse finaali ning Maxim Bilovitskiy on kahel aastal Eestisse toonud võidu mittefotofailide kategoorias.

Lisainfot leiab konkursi kodulehelt.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: