Vaktsineerimine graafikul: Iisrael esirinnas, Euroopa sörgib järele

Euroopas paistab suure vaktsineeritute osakaaluga silma Suurbritannia, Taani ja Island
Euroopas paistab suure vaktsineeritute osakaaluga silma Suurbritannia, Taani ja Island Autor/allikas: Ken Mürk/ERR/JJ Oidermaa

Ehkki enamikes Euroopa riikides on võrreldes nädalataguse ajaga vaktsineeritute arv kahekordistunud, jääb nende osakaal rahvastikust paljudes riikides endiselt alla ühe protsendi.

Riiklike terviseametite ja ringhäälingute kodulehtede alusel paistavad maailmas vaktsineerimise tempo poolest maailmas eriliselt silma Iisrael, Araabia Ühendemiraadid ja Bahrein. Ehkki Iisraelis on see mõnevõrra aeglustunud, on saanud esimese doosi enam kui 20 protsenti elanikkonnast. AÜE-s ja Bahreinis on vaktsineeritud 100 inimese kohta vastavalt ligi 12 ja ja 5,5 inimest.

Euroopas paistab eriliselt silma Suurbritannia, mis on jõudnud vaktsineerida ligi neli protsenti rahvastikust. Sellele järgnevad kahe protsendiga Taani ja 1,43 protsendiga Island. Samas ootab Island uut ettevõtte Moderna vaktsiinitarnet, mis saabub kava kohaselt alles 20. jaanuaril.

Maailma suurriikidest on end ette rebinud USA, mis oli vaktsineeritud esmaspäevase seisuga 2,72 protsenti elanikkonnast. Venemaal on vaktsineeritud enam kui miljon inimest, viimased andmed pärinevad aga nädala tagusest ajast. Vahepeal pole riigiametnikud ega valitsusliikmed laiemat kõlapinda leidnud avaldatustega lagedale tulnud. Hiina on jõudnud laupäevase seisuga vaktsineerida 0,63 protsenti rahvastikust.

Vaktsineeritute arv kahvatub kõikjal üle maailma ravimifirmade käest tellitud dooside arvuga. Näiteks saaks Kanada ja Suurbritannia vaktsineerida kõigi tellimuste täitumisel oma elanikkonna ligikaudu kolmekordselt ning Euroopa Liidu liikmed 1,85-kordselt. Venemaal jagub seniste plaanide põhjal vaktsiini ligikaudu pooltele elanikele.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: