Metsas on seeni valikuliselt, seente tippaeg võib veel ees olla ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: minupilt.err.ee/Kalmer Saar

Kui nüüd sajab ja on soe, siis on oodata, et seeni tuleb veel küll ja küll, rääkis "Ökoskoobi" saates Eesti Loodusmuusemi bioloog Loore Ehrlich.

Männiriiskaid on sel aastal vähe, kuuseriisikat on tublisti  ja kitsemamplit on palju, aga kui vihma sajab ja on soe , siis võib seeni veel tulla, selgitas Loore Ehrlich. Kuigi suvi on olnud põuane ja paiguti pole pikalt vihma sadanud siis igaaastane seenenäitus Loodusmuusemis ei kannatanud.

Loore Ehrilch rääkis, et näituse tarvis seeni otsides tuli ette olukord, kus ühes metsas seeni pole aga näiteks 10 kilomeetrit eemal on küll. Seenel käies tasub korjata vaid neid seeni, mida tuntakse. Kui aga leitakse tundmatu seen, siis võib selle tuua Loodusmuusemisse määramisele.

Seentest ja nende tundmisest saab kuulata Vikerraadio "Ökoskoobi" saatest.

Seenenäitus on aga Eesti Loodusmuusemis avatud kuni pühapäevani. Kümme päeva kestval väljapanekul on eksponeeritud nii söödavad, mittesöödavad, tinglikult söödavad kui ka mürgised seeneliigid.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: