Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rektorid: Eesti fosforiidivarud ei pea olema tabu

Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli rektorite sõnul on kaevandamist väärt maavarade nimekiri oluliselt pikem kui üksnes põlevkivi.

Näiteks tuleks kaaluda taas fosforiidi kaevandamist, nentisid rektorid täna keskkonna-ministeeriumis maavarade strateegia arutelul. Eesti maapõue strateegia valmib 2017. aasta lõpuks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tallinna Tehnikaülikooli rektor Andres Keevallik märkis, et avalikkuse ees on kõige rohkem fosforiit. "Meie oleme seisukohal, et see ei saa mitte mingil juhul olema tabu. Tuleb uurida varusid, mis meil on, tuleb hinnata tänapäevaseid tehnoloogiaid, mis on võimalik kasutusele võtta selleks, et hakata fosforiiti tootma."

Tartu Ülikooli rektor Volli Kalm selgitas, et kui võrrelda 1980.-90ndatega, siis tänapäeval on võimalikud hoopis uued tehnoloogiad, mille puhul keskkonnahoid ja maavarade kaevandamine on oluliselt tasakaalustatum.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: