Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti Kunstiakadeemiasse kandideerimisel muutusi ei ole

Kuigi Kunstiakadeemial puudub hetkel oma maja, käib õppetöö jõudsalt edasi ning kool ootab alates maikuust uusi sisseastujaid. Erinevalt teistest kõrgkoolidest suuri muutusi sisseastumise juures ei ole.

Peatselt kuulutatakse välja arhitektuurivõistlus Kotzebue tänaval asuva ajaloolise vabrikuhoone õppehooneks muutmiseks, hajutas Eesti Kunstiakadeemia teadusprorektor Mart Kalm lapsevanemate hirme. „Kõik toimib, ega häda pole,“ märkis teadusprorektor ka praegust õppetööd kirjeldades.

Sisseastumine pole võrreldes eelmise aastaga oluliselt muutunud. Kalmi sõnul on konkurss Kunstiakadeemiasse astumiseks olnud alati suurem kui kohtade arv, mistõttu on ka sõel kandidaatide valimisel juba eelnevalt tihedam olnud. „Avaldusi saab juba 1. maist alates SAIS-i kaudu esitada, juuli esimesel kahel päeval on meil oma majas ka paberkandjal võimalik kõigil kohale tulla ja dokumente esitada. Juuli teisel nädalal toimuvad sisseastumiskatsed,“ lisas Kalm.

Kõigil kandidaatidel peab sisseastumiseks olema heal tasemel tehtud eesti keele ja võõrkeele eksamid. Arhitektuuri erialale kandideerides on vaja laia matemaatika eksamit või varem lõpetanutel matemaatika ja füüsika eksamite tulemusi.

Vaata täpsemaid tingimusi Kunstiakadeemia kodulehel.

 

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: