Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eritingimustel vastuvõtt laieneb Tartu ülikoolis XI klassi õpilastele

Märkimisväärseima uuendusena saavad Tartu ülikooli endale sellest aastast pääsme lunastada ka võimekamad XI klassi õpilased. Samuti muutuvad tavalisemad vastuvõtutingimused ning tõuseb vastuvõtulävend.

„Lisaks tavalistele vastuvõtutingimustele vaatas Tartu ülikool selleks aastaks üle ka eritingimused. Kui noor on nii tubli ja võistleb näiteks hästi olümpiaadidel või on kuidagi muud moodi hästi võimekas, siis ta saaks ka täiesti XI klassis juba endale lunastada pääsme Tartu ülikooli. Keskhariduse olemasolu on ikka eeltingimus, et ülikooli saada,“ laiendas Tartu Ülikooli vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo.

Samuti laienevad eritingimused saate „Rakett 69“ paremikule. „Need on kahtlemata väga võimekad noored ja kahtlemata oodatud Tartu ülikooli õppima,“ lisas vastuvõtu peaspetsialist.

Sarnaselt teistele ülikoolidele vaatas Tartu ülikool muutuva riigieksamite korra valguses üle ka oma tavapärasemad vastuvõtutingimused. „Kui nüüd kuidagi üldistada, siis me saaksime jagada oma vastuvõtutingimused kolmeks. Need on erialaseid eeldusi testivad katsed, valdkondlikke eeldusi testivad katsed ning sellised, mis eeldavad üldse sellist üliõpilaste nutikust, võimekust, motiveeritust,“ selgitas Karo.

Täpsemalt eeldavad erialaseid eeldusi testivad katsed seda, et tuleb ülikooli juures sisseastumiseksam teha ehk see puudutab õppekavasid. Valdkondlikud eeldused puudutavad eelkõige loodus- ja täppisteadusi ning meditsiini. Nii pööratakse seal erilist tähelepanu kandidaadi tugevusele matemaatikas ja loodusteaduslikes ainetes. Üldise akadeemilise võimekuse mõõtmiseks seatakse Karo sõnul kandidaadid pingeritta riigieksamite tulemuste alusel. Ülikoolis õpetatavate ainete mitmekesisuse tõttu on aga erinevaid kombinatsioone palju.

Samal ajal pole võimalik näiteks kitsa matemaatika eksami teinul ülikooli sisseastumiseksami abil laia matemaatika eksamit nõudvale erialale kandideerida.

Lisaks tõuseb vastuvõtulävend. „Paratamatult on kvaliteedi küsimused ka Tartu ülikoolis olulised. Tartu ülikoolis on sellest aastast siis kandideerima pääsemiseks vajalik punktisumma kümme protsenti kõrgem ehk see tähendab, et kui varem oli piir 60 punkti, kus noor pääses oma eksamitulemustega üldse pingeritta, siis sellest aastast on see 66 punkti,“ täiendas Karo.

Vaata täpsemaid vastuvõtutingimusi ülikooli kodulehel.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: