Seireuuring: koroonaviiruse sisaldus reoveeproovides on hakanud vähenema

koroonaviirus
koroonaviirus Autor/allikas: Pixabay

Tartu Ülikooli juhitava reoveeseireuuringu sellenädalastest tulemustest selgus, et koroonaviiruse sisaldus reovees on võrreldes eelmise nädala hakanud vaikselt langema. Viirus on siiski endiselt üle Eesti laiali.

Uuringu juhi, Tartu ülikooli antimikroobsete ainete professori Tanel Tensoni sõnul joonistub langustrend selgemalt välja Eesti kesk- ja lõunapiirkonnas. "Põhja-Eestis on näitajad ikkagi veel üleval, aga võib loota, et meetmed töötavad ja asi tasapisi paraneb," kommenteeris professor.

Kui sügisel prooviti reoveeuuringu kaudu leida konkreetseid nakatumiskoldeid, siis praegu on esiplaanil laiem vaade. "Nüüd me vaatame ühtset Eestit pilti, sest viirus on praktiliselt igal pool. Kuna mingisugune ebatäpsus jääb sisse, siis me ei saa ühe või teise konkreetse asula kohta öelda, et seal on viirus kindlasti alla läinud. Kui me vaatame suurt pilti, siis võib aga küll väita, et sel nädalal on olukord tasapisi paranema hakanud," kommenteeris Tenson.

Professor selgitas, et lähinädalatel ei tasu siiski oodata olukorda, kus suuremates linnades enam ühtegi nakatunut ei ole või neid on väga vähe. "Viirus on igal pool laiali, lihtsalt see viiruse leid on hakanud vähenema. Kui nädal tagasi oli viirusenäit väga kõrge üle terve Eesti, siis nüüd on kõige kõrgemad näidud Põhja- ja Ida-Eestis. See ei aga tähenda, et mujal viirust ei ole. Kindlasti ei ole nii, et leidub piirkondi, kus nakkust ei ole võimalik saada," selgitas Tenson.

"Loodame, et meetmed töötavad ja see suund jätkub ka järgmisel nädalal," sõnas professor lõpetuseks.

Toimetaja: Juhan Hellerma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: