Põdenute vestlusring: koroona teeb ohtlikuks tema salakavalus

Kolm koroonat põdenud eestlast arutlesid Vikerraadios selle üle, kuidas nad nakatusid, mil moel haigus kulges ning kuidas see nende vaadet pandeemiale ja elule muutnud on. Seni meedias võrdlemisi vähe tähelepanu saanud praktilisi kogemusi jagasid intensiivravi palatis juhitaval hingamisel olnu, tavapalatisse sattunu ning kodus põdenu.

Saaremaa rattasportlane ja -treener Riho Räim oli see, kes esimese laine alguses lennutati helikopteriga kodusaarelt Tallinnasse intensiivravile ning viidi kohe ka juhitavale hingamisele.

Oma kogemusi dokumenteerinud ajakirjanik Tiina Jõgeda nakatus aga teise laine ajal ning viidi haiglaravile tavapalatisse.

Teenindusjuht Karis Hindriksoo-Pitsi oli intervjuu toimumise päeval just lõpetanud haigusjärgse eneseisolatsiooni ning avas COVID-19 kodus põdemise logistilisi ja emotsionaalseid eripärasid.

00.00—05.16 Nakatumine.
05.16—09.53 Diagnoos, teadmatus, teiste nakatamine, süütunne, intensiivravile minek, kunstlikus koomas viibimine.
09.53—16.02 Kodus põdemise eripära, haiguse kulg, jõu ja energia kadu, elu palavikuga, logistilised väljakutsed, hirmu ja -ohutunne, lähikontaktsed.
16.02—30.22 Kuidas koroona põdemine suhtumist on muutnud, sümptomite leevendamine ja järelmõjud, mõju edasisele elule, tsütokiinide torm, fataalsed juhtumid, elu haiglas.
30.22—35.03 Riigi sõnumid rahvale, hinnang viiruseolukorrale Eestis, üksikisiku roll, kuidas uuel aastal eluga edasi minna.

Vestlusring oli osa Arp Mülleri ja Maarja Merivoo-Parro aastalõpusaatest "Lõpp hea, kõik hea", mida saab kuulata Vikerraadio kodulehel.

Toimetaja: Maarja Merivoo-Parro

Allikas: Vikerraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: