Ornitoloogiaühing ootab toonekurgede loendamisel inimeste abi

Valge-toonekurg
Valge-toonekurg Autor/allikas: Annika Pertman

Ornitoloogiaühing kutsub märkama ja teada andma valge-toonekure pesadest, mida saab kirja panna veebirakendusse www.eoy.ee/valgetoonekurg. Viimati loendati valge-toonekurgi Eestis kuue aasta eest.

Uue pesa sisestamisel tuleb esmalt veenduda, kas pesa on juba andmebaasis olemas. Seda saab vaadata kaardilt või kõikide pesade nimekirjast. Uute pesade sisestamisel tuleb olla täpne – ka mõnekümnemeetrine erinevus pesa tegeliku ja sisestatud asukoha vahel tekitab palju segadust, manitseb ühing.

Näiteks kui ühes asulas on mitu pesa ning need ei ole täpselt õigetesse kohtadesse märgitud, ei ole võimalik varasemat sissekannet täiendada ning soovitud pesa võimalike pesitsusandmete lisamiseks kaardilt leida.

Juba sisestatud pesa asukoha andmeid muuta ei saa. Küll saab aga pesa paiknemise andmeid vajadusel täiendada ja lisada pesitsusandmed.

Esimene valge-toonekure pesapaikade loendus viidi Eestis läbi 1939. aastal – siis pesitses Eestis 320 paari valge-toonekurgesid. Järjepidevalt on valge-toonekure asurkonda Eestis seiratud alates 1954. aastast.

Viimane põhjalik valge-toonekure loendus toimus 2014. aastal, olles osa Eestis läbiviidavast rahvusvahelisest loendusest.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: