Minister esitas teaduspoliitika komisjoni uued liikmed

Haridus- ja teadusministeerium
Haridus- ja teadusministeerium Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Haridus- ja teadusministeerium saatis kooskõlastusringile valitsuse korralduse, millega kinnitatakse teaduspoliitika komisjoni uus koosseis.

Nii nagu praeguses, on ka uues koosseisus komisjoni esimees haridus- ja teadusminister Mailis Reps ning aseesimees ministeeriumi teaduse asekantsler Indrek Reimand.

Komisjoni praegusest koosseisust jätkavad veel viis liiget: Henry Kattago (riigikantselei strateegiadirektor), Andres Koppel (ETAG-i juhatuse esimees), Ülo Niinemets (Teaduste Akadeemia juhatuse liige), Kristjan Vassil (TÜ teadusprorektor) ja Renno Veinthal (TTÜ teadusprorektor).

Uues liikmed oleks Jaanus Karv (rahandusministeeriumi strateegia talituse nõunik), Viljar Lubi (MKM-i majandusarengu asekantsler), Erle Rikmann (välisministeeriumi ja sotsiaalministeeriumi teadusnõunik), Peeter Raudsepp (EAS-i juhatuse esimees), Innar Liiv (Noorte Teaduste Akadeemia juhatuse liige), Mario Kadastik (teadusasutuste koostöökogu esindaja), Marek Tamm (TLÜ humanitaarteaduste instituudi professor), Urmas Varblane (TÜ majandusteaduskonna professor), Aivar Usk (Elektroonikatööstuse liidu arendusnõunik), Jüri Jõema (ITK liidu tegevjuht); Ülle Jaakma Maaülikooli teadusprorektor).

Teaduspoliitika komisjon annab nõu haridus- ja teadusministrile ning teeb ettepanekuid teadus- ja arendusasutuste finantseerimise põhimõtete ja strateegia kujundamiseks. Tulenevalt evalveerimise tulemustest teeb komisjon ettepanekuid ka riigi teadus- ja arendusasutuste moodustamise, nende ümberkorraldamise või tegevuse lõpetamise ning HTM-i valitsemisalasse kuuluvate teadus- ja arendusasutuste direktorite nimetamise kohta.

Teaduspoliitika komisjoni koosseis kinnitatakse kolmeks aastaks 

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: