Kanada aladel elanud türannosaurus oli suurim teadaolev

Foto: Amanda Kelley

Türannosaurus on kõige suurem lihasööjaloom, kes teatakse maapeal elanuvat. Nüüd on Kanada teadlased teatanud maailma kõige suuremast teadaolevast türannosaurusest.

13 meetri pikkune loom, kellele on hüüdnimeks pandud Scotty, elas praeguse Saskatchewani provintsi aladel 66 miljonit aastat tagasi. Nime sai Scotty selle järgi, et teadlased, kes ta luustiku avastasid, tähistasid leidu pudeli Šoti viskiga.

Luustik leiti tegelikult juba aastal 1991, kuid tema väljauuristamisele kõvast liivakivist kulus aastaid. Nüüd kirjutavad teadlased eesotsas Alberta Ülikooli paleontoloogi Scott Personsiga ajakirjas The Anatomical Records, et türannosaurus Scotty kaalus tõenäoliselt ligi üheksa tonni.

Lisaks oli ta türannosauruse kohta ka üsna eakas. Luude järgi hindasid teadlased ta vanuseks üle 30 aasta. Maikuust alates saab näha Scottyt Virginias Saskatchewani kuninglikus muuseumis avataval näitusel.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: