Tartu Ülikooli teaduskooli direktoriks valiti Riin Tamm ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Riin Tamm
Riin Tamm Autor/allikas: Lauri Kulpsoo

Tartu Ülikooli senat valis 15 kandidaadi seast teaduskooli uueks direktoriks TÜ kliinikumi ühendlabori laborispetsialist Riin Tamme, kes lubab kooli varjusurmast välja tuua.

Uueks direktoriks valitud Tamm ütles ERR-i uudisteportaalile, et näeb ühe eesmärgina teaduskoolile ühiskonnas laiema kõlapinna leidmise.

"Teaduskool tuleb minu mõttes varjusurmast välja tuua," sõnas ta.

Tamm lisas, et kuna ta käib paljudes koolides esinemas ja teadust tutvustamas, siis suudab ta loodetavasti ka teaduskooli nime senisest rohkem esile tuua ning õpilastele lähemale viia. Ühtlasi sõnas Tamm, et parandada tuleks ka teaduskooli nähtavust sotsiaalmeedia kanalites.

Teise peamise arengusuunana nägi Tamm koostöö parandamist teaduse populariseerimise vallas tegutsevate asutuste ja organisatsioonidega, nagu näiteks AHHAA keskuse ja Eesti Teadusagentuuriga, mille tegevus on teaduskooli omale väga sarnane.

"Selline dubleerimine tuleks ära lõpetada. Ma arvan, et me võiksime teatud osas jõud ühendada ja saaksime teha veelgi ägedamaid ja suuremaid asju koos."

Tamme välja valinud ekspertkomisjoni juht, TÜ õppeprorektor Anneli Saro sõnas, et komisjonile avaldas muljet, millisena näeb Tamm teaduskooli kohta teaduse populariseerimisel. Tamme kasuks rääkis tema varasem kogemus teaduse populariseerijana, näiteks ETV saate "Rakett 69" kohtunikuna.

"Tema elulookirjelduses on ka palju teisi tegevusi, mis näitavad, et tal on vastav kogemus ning ta teab, kuidas teadust populariseerida," ütles Saro.

Saro lisas, et ekspertkomisjonile meeldis ka Tamme seisukoht, et senisest enam peaks tegema koostööd ettevõtetega, et "noortel tekiks juba varakult ettekujutus sellest, et reaalteaduseid õppides võib leida väga huvitava ja põneva töökoha."

Tartu Ülikooli kliinikumi ühendlaboris laborispetsialistina töötav Tamm omab doktorikraadi molekulaardiagnostika erialal. Alates 2015. aastast on ta Eesti Gerontoloogia ja Geriaatria Assotsiatsiooni juhatuse esinaine, varasemalt on ta töötanud nii biokeskuses kui ka geenivaramus teadurina.

Kokku kandideeris teaduskooli direktori ametikohale 15 inimest, kellest nõuetele vastas 10 kandidaati. Uus direktor alustab tööd 1. augustil 2018. Seni koordineerib teaduskooli tööd juhi kohusetäitja Marek Järvik.

Teaduskooli eelmine direktor Mihkel Kree lahkus omal soovil ametikohalt märtsis.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: