Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Graafik: kõrgharidus tagab parema palga, poolik magistriõpe aga veel parema

{{1503487980000 | amCalendar}}
Foto: Freepik/ERR

Haridus- ja teadusministeerium avaldas täna Eesti hariduse ja teaduse ülevaate, milles muu hulgas analüüsiti kõrharitute edukust tööturul. Lõpetatud kõrgharidus tagab tõesti kõrgema palga kui pooleli jäetud kõrgharidus, kuid erandiks on magistriõpe, mille katkestajate palk on lõpetanute omast mõnevõrra suurem.

Kolm kõnekat tähelepanekut HTMi raportist Eesti hariduse ja teaduse kohta:

  1. Enamik erialase haridusega inimesi töötavad. Mida kõrgem on haridus, seda suurem on tööhõive määr. Kõrgharidusega lõpetanutest on suurema tõenäosusega tööga hõivatud IKT, tehnikaalade, füüsikaliste loodusteaduste, matemaatika ja statistika ning hariduse suuna lõpetajad. Kutsehariduses on teistest veidi väiksem šanss tööd saada ehituse ja arhitektuuri ning humanitaaria õppesuuna lõpetanuil.
  2. Erinevate küsitluste andmetel ei osale aga üheski noorsootöö tegevuses 5%-20% noortest. Suur osa noori (nooremate hulgas suurem osa, vanemate hulgas väiksem osa) osaleb mitmes tegevuses. Huvitegevuses ei osaleta sageli sel põhjusel, et puudub meelepärane huviring, vanemad ei ole lapsi suunanud huvialade juurde või puudub huvitegevuse vastu huvi või aeg.
  3. Loodus- ja täppisteaduste valdkonna erialadele ülikoolides asub õppima ühe rohkem tudengeid. Populaarsust on kogunud IKT erialad, paraku on suur katkestajate hulk tehnoloogia valdkonnas, millele ministeerium soovitab pöörata suuremat tähelepanu.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: