Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Aasta lind sai veebilehe

Tänavuse aasta lind on jäälind. Nüüd on valminud ka ametlik veebileht, kust leiab infot aasta plaanidest ja saab lähemat tutvust teha linnu endaga. Samuti on jäälinnusõbrad oodatud lehele lisama oma vaatlusandmeid.

Ühe olulisema tegevusena algas jäälinnu vaatlusandmete kogumine, et täpsustada näiteks tema talvist ja suvist levikut ning arvukust, samuti elupaigaeelistusi. Eesti Ornitoloogiaühing ootab aasta jooksul teateid kõigist vaatlustest, mis on tehtud alates 1. novembrist 2013. Kõige lihtsam on oma vaatlused kirja panna jäälinnu veebilehel www.eoy.ee/jaalind selleks loodud rakenduses, mis on kasutatav ka nutiseadmetes. Vanematest vaatlustest ja huvitavamatest kohtumistest palutakse teada anda e-postil [email protected] või telefonil 508 6690.

Lisaks jäälinnu tutvustamisele meedias, loodusõhtutel ja mujal toimub sel aastal ka suur joonistusvõistlus ning suurematel fotokonkurssidel jagatakse auhindu parimate aasta linnu fotode eest. Märtsikuus ilmub traditsiooniline aasta linnu postmark, suveks valmib aga lõbus joonisfilm jäälinnu elust. Aprillis algab jõelinnustiku seire katsetamine, kus peamiseks katsealuseks on jäälind. Selle juures oodatakse abi eelkõige kanuutajatelt ja teistelt veeseiklejatelt ning kalastajatelt, kes läbivad pikemaid jõelõike. Kavas on ka jõelinnustiku inventuur valitud jõgedel.

Eesti Ornitoloogiaühing valib aasta lindu 1995. aastast.

Toimetaja: Piret Ehrenpreis

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: