Müüt või tõde: kui lihasvalu ei tunne, oli trenn asjatu

Foto: Frédéric Lakermance/Flickr (CC BY-NC 2.0)

Sarja "Müüt või tõde" esimeses osas annab Tartu Ülikooli spordibioloogia professor vastuse põletavale küsimusele, kas lihasvaluta lõppenud trenn on mahavisatud aeg.

Tartu Ülikooli liikumise ja spordibioloogia professor Jarek Mäestu rääkis, et isegi, kui lihas valusaks ei jää, on trennist ikka kasu. Tavainimesele ei ole lihasvalu tema sõnul oluline tunda. "Kui inimene tunneb lihasvalu, siis tegelikult tehti ühe trenniga natuke liiga endale ja kaks-kolm päeva ei saa ju midagi teha. Siis kipub liikumine olema hektiline. Üks päev liigutakse palju, aga lihasvalu võib tekitada negatiivse emotsiooni ja kas inimene siis tahab uuesti trenni minna," arutles professor.

Seega Mäestu ei soovita harrastussportlasel lihasvalu esile kutsuda. Profisportlastel võib olla küll selliseid treeninguid, kus lihased jäävad valusaks, aga siis võetakse mõistlik puhkus ja jälgitakse, millal on mõistlik uuesti trenni teha. Ehk siis Mäestu sõnul mustvalget vastust ei ole, aga lõviosal harrastussportlastel lihasvalu esilekutsumine pole mõistlik ja seega võib väite liigitada müütide alla.

Järgmist müüti saab kuulata laupäeval Raadio 2 "Nädalavahetuse hommikus". Kui ka sind vaevab mõne väite puhul küsimus, kas tegemist on müüdiga või vastab see siiski tõele, siis pane oma küsimus teele aadressile [email protected]

Allikas: Raadio 2 "Nädalavahetuse hommik"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: