Koroonaviiruse sisaldus reovees on nädalaga langenud

Koroonaviirus.
Koroonaviirus. Autor/allikas: Alexandra Koch / Pixabay

Koroonaviiruse kogus on võrreldes eelmise nädalaga langenud väga kõrgelt tasemelt veidi madalamale, näitavad terviseameti reoveeuuringu tulemused. Väga laialdaselt on viirus levinud uuringu kohaselt vaid Viimsi-Muuga piirkonnas.

Suuremat langust on terviseameti keskkonnatervise osakonna nõuniku Merli Jõemaa sõnul näha Lõuna-Eesti piirkonnas, kus Valga oli samuti eelmisel nädalal roheline. Väga vähe on seekord viirusekandjaid võrreldes muu Eestiga ka Võrus.

Suur langus punaselt kollasele tasemele toimus ka Põlvas ehk Eesti konteksti vaadates on seal viirusekandjaid nüüd mõõdukalt. Sama saab öelda enamiku Lääne-Eesti linnade kohta. Tallinnas on Eesti üldpilti vaadates levinud viirus laiemalt.

Jõemaa märkis, et kuigi on näha viirusesisalduse hulga ühtlast langust üle Eesti, ei tähenda see seda, et viirust üldse ei oleks. "Pigem on pilt väga sarnane eelmise aasta viimaste nädalatega," lisas ta.

Koroonaviiruse levik jaanuari teisel nädalal. Autor/allikas: Terviseamet

Selle aasta algusest võttis Tartu Ülikoolilt koroonaviiruse reoveeuuringu tegemise üle terviseamet. Varasema 60 proovi asemel võetakse nüüd keskmiselt 34 proovi nädalas. Saadav info kantakse visuaalselt seirekaardile, mille leiab terviseameti kodulehelt.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: