Graafik: EL-is ületas koroonavaktsineeritute arv 100 miljoni piiri

Selle nädala seisuga oli saanud vähemalt ühe koroonaviiruse eest kaitsva süsti enam kui 100 miljonit Euroopa Liidu elanikku. Üle 30 protsendi küündib vaktsineeritute osakaal kolmes riigis.
Maailmas on vaktsineerimise poolest endiselt esirinnas Seišellid, Araabia Ühendemiraadid ja Bhutan. Umbes 100 000 elanikuga saareriigid on saanud vähemalt ühe süsti enam kui 69 protsenti riigi elanikest. Araabia Ühendemiraatides on saanud samuti saja inimese kohta süsti üle 69 inimese. Bhutanis küündib vaktsineeritute osakaal ligi 63 protsendini.
Kõik kolm keskenduvad oma elanike teistkordsele vaktsineerimisele. Sama teeb Iisrael, kus küündib ka teise süsti saanute osakaal üle 57 protsendi.
Jättes kõrvale linnriik San Marino võis Euroopas rõõmustada ka Suurbritannia, millel õnnestus vaktsineerida käesoleva nädala teiseks pooleks 51 protsenti ehk enam kui pool oma rahvastikust.
Euroopa Liidus on olnud vaktsineerimistempo kõige jõudsam Maltal ja Ungaris. Vahemeres asuv saareriik on vaktsineerinud koroona vastu vähemalt korra 43 protsenti oma elanikest. Enam kui 40 elanikku saja kohta on vaktsineerinud ka Ungari. Viimane kasutab erandkorras lisaks Euroopa Ravimiameti heakskiidetud vaktsiinidele venelaste Sputnikut ja hiinlaste Sinovaci.
Neile järgnevad 32,1 protsendiga Austria ja 29 protsendiga Soome. Eesti tõukas sel nädalal liidusisese järjestuse viiendalt kohalt Saksamaa, mis on vaktsineerinud oma elanikest ligi 27 protsenti. Eestis läheneb vähemalt ühe süsti saanute osakaal veerandile elanikkonnast.
Eesti lõunanaabritest on Leedu vaktsineerinud vähemalt korra 674 000 inimest ehk 24 protsenti elanikest. Lätis jääb nende osakaal alla 13 protsendi. Veel vähem on saja inimese kohta vaktsineeritud Euroopa Liidu piires veel Bulgaarias. Seal on vaktsineeritud 100 inimese kohta vähemalt korra veidi üle kaheksa.
Maailma suurriikidest on USA vaktsineeritud vähemalt ühe korra üle 144 miljoni inimese ehk ligi 44 protsenti riigi elanikest. Venemaa on vaktsineeritud elanikkonnast hinnanguliselt 8,4 protsenti ehk ligikaudu 12,2 miljonit inimest.
Hiina on süstinud enda teatel üle 244 miljoni vaktsiinidoosi. Riik ei anna välja andmeid, kui paljud neist on esimesed või teised ehk minimaalselt on saanud vähemalt ühe doosi umbes üheksa inimest sajast.
Koroonalaine all ägav India süstib päevas küll üle kolme miljoni doosi, kuid vähemalt korra on hõlmatud vaid 125 miljonit inimest ehk iga kümnes.
Vaktsineeritute suure koguarvu poolest paistab silma veel Brasiilia, kus neid üle 31 miljoni. Saksamaal ja Prantsusmaal on saanud vähemalt ühe süsti vastavalt 22,4 ja 14,9 miljonit inimest.