Koroonavaktsineeritute osakaal erineb EL-i riikides ligi viis korda

Euroopa Nõukogu president Charles Michel.
Euroopa Nõukogu president Charles Michel. Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Kui Maltal ja Ungaris oli selle nädala alguseks saanud vähemalt ühe koroonasse haigestumise eest kaitsva vaktsiinisüsti enam kui 30 protsenti elanikkonnast, siis Bulgaarias jäi nende osakaal veel alla seitsme protsendi.

Maailma mastaabis on vähemalt korra vaktsineeritute osakaal kõige suurem Šeisellidel, kus on saanud süsti 68,5 protsenti riigi elanikest. Saareriigile järgnevad 62,4 protsendiga Bhutan ja enam kui 60 protsendiga Araabia Ühendemiraadid.

Esimesel kahel on hõlbustanud karjaimmuunsust kompiva hõlmatuseni jõudmist riigi elanike arv. Bhutanis elab ligikaudu 763 000 ja Seišellidel vähem kui 100 000 inimest. Araabia Ühendemiraatides on saanud süsti ligi seitse miljonit inimest.

Ligi 60 inimest 100 kohta on vaktsineeritud vähemalt ühe korra ka Iisraelis. Seejuures on saanud ligi viis miljonit ehk neist enamik ka teise vaktsiinidoosi.

Euroopas on vaktsineeritute kõrge osakaalu poolest esirinnas Suurbritannia, kus on saanud vähemalt ühe vaktsiinidoosi 32,2 miljonit inimest ehk enam kui 48 protsenti riigi elanikest. Viimasel ajal on keskendunud Suurbritannia elanike teistkordsele vaktsineerimisele. Naabritega võrreldes on läinud paremini ka Tšiilil, kus on saja inimese kohta vaktsineeritud vähemalt ühe korra ligi 40.

Euroopa Liidus hoiavad lippu kõrgel Malta ja Ungari. Neist esimeses küündib vähemalt korra vaktsineeritute osakaal üle 34 protsendi. Ligi 20 korda suurema elanike arvuga Ungaris on saja inimese kohta vaktsineeritud veidi üle 31.

Võrreldes möödunud nädalaga pole toimunud pingerea esiosas suuremaid muudatusi. Ungarile järgnevad 23,3 protsendiga Austria ja 21 protsendiga Soome. Eestis oli kolmapäevase seisuga saanud vähemalt ühe doosi peaaegu iga viies selle elanik.

Eesti teistest lähinaabritest on vaktsineerinud Leedu ligi pool miljonit inimest ehk üle 18 protsendi rahvastikust. Lätis oli nende osakaal aga vaid kaheksa protsenti. Veel vähem vaktsineerituid saja inimese kohta on Euroopa Liidu piires veel Bulgaarias, kus jääb nende osakaal alla 6,8 protsendi.

Maailma suurriikidest on USA vaktsineeritud vähemalt ühe korra üle 122 miljoni inimese ehk ligi kolmandiku oma elanikest. Venemaal on vaktsineeritud elanikkonnast hinnanguliselt 6,4 protsenti ehk ligi 9,3 miljonit inimest.

Hiina on süstinud enda teatel üle 86 miljoni vaktsiinidoosi. Riigi esitatav statistika ei võimalda eristada esimest doosi teisest doosist ehk vähemalt ühe vaktsiinidoosi on saanud üle kuue protsendi elanikest.

Indias on koroonavaktsiiniga vähemalt ühe korra hõlmatud üle 97 miljoni ja Brasiilias 24 miljoni inimese. Vaktsineeritute koguarvu poolest paistab silma ka Saksamaa, kus on neid üle 14 miljoni. Kümne miljoni piiri ületavad veel Türgi, Prantsusmaa ja Indoneesia

Kokku on vaktsineerimisega algust tehtud vähemalt 150 riigis.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: