Kaart: vaktsineeritute osakaal läheneb Euroopa Liidus kuue protsendi piirile

Kuigi Euroopa liidrid on üritanud viimasel nädalal vaktsineerimiskampaaniat kiirendada, pole see seni vilja kandnud.
Kuigi Euroopa liidrid on üritanud viimasel nädalal vaktsineerimiskampaaniat kiirendada, pole see seni vilja kandnud. Autor/allikas: SCANPIX/AP

Neljapäevase seisuga oli vaktsineeritud koroonaviiruse vastu ligikaudu 5,7 protsenti Euroopa Liidu elanikest, Eesti vaktsineerimistempo oli keskmisest mõnevõrra kiirem. Kokku on alanud vaktsineerimiskampaaniad vähemalt 92 riigis.

Kõige ladusamalt on läinud vaktsineerimiskampaaniad Seišellidel, Iisraelis ja Araabia Ühendemiraatides. Ligikaudu 100 000 elanikuga saareriigis on hõlmatud koroonavaktsiiniga vähemalt ühe korra ligi 60 protsenti inimestest. Iisraelis küündib vaktsineeritute osakaal elanikkonnas üle 55 protsenti. Ühendemiraatides on saja inimese kohta vaktsineeritud üle 35, mis pole viimasel ajal eriliselt muutunud – rõhku pannakse inimeste teistkordsele vaktsineerimisele.

Euroopas suutsid viimasel nädalal liidri positsiooni hoida Suurbritannia ja Serbia. Ühendkuningriigis on vaktsineeritud ligi 32 protsenti elanikkonnast ja Serbias enam kui viies inimene. Sama on suutnud teha Lõuna-Ameerikas Tšiili.

Euroopa Liidu riikidest on olnud õige agaram vaktsineerija 500 000 elanikuga Malta, kus on vähemalt korra vaktsineeritud ligi 57 000 inimest ehk ligi 11 protsenti. Saareriigile järgnevad 8,3 protsendiga Austria ning Taani.

Eestis oli vaktsineeritud reede hommiku seisuga vähemalt ühe korra 6,8 protsenti elanikkonnast, ületades sellega Euroopa Liidu keskmist enam kui protsendi võrra. Eestit edestab veel Ungari, Soome ja Leedu. Neist viimases on vaktsineeritud ligikaudu 7,2 protsenti elanikest.

Liidus tervikuna on vaktsineeritud vähemalt korra 5,7 protsenti elanikkonna. Keskmist tõmbavad suurriikidest alla Saksamaa, Itaalia ja Prantsusmaa. Kokku on Euroopa Liidu piirides vaktsineeritud vähemalt korra üle 20 miljoni inimese.

Tabeli tagaotsas on endiselt Läti ja Bulgaaria. Lätis on vaktsineeritud napilt üle kolme protsendi elanikest ja Bulgaarias 3,2 protsenti.

Maailma suurriikidest on jõudnud oma elanikkonnast kõige rohkem inimesi vaktsineerida USA, kus on 100 inimese kohta vaktsiiniga hõlmatud enam kui 16. Kokku on tehtud süst ligi 54 miljonile inimesele. Hiina värskeid andmeid edastanud pole, kuid eebruari alguse seisuga oli seal ühe korra vaktsineerituid umbes 40 miljonit.

Venemaa on vaktsineeritud elanikkonnast hinnanguliselt 3,4 protsenti ehk ligi viis miljonit inimest. Hinnang on umbkaudne, sest riiklikku keskregistrit avaandmetena ei peeta.

Indias oli tehtud reede hommikuks ligi 14,8 miljonit süsti. Ligi 210 miljoni elanikuga Brasiilias on vaktsineeritud üle 7,7 miljoni inimese. Vaktsineeritute koguarvu poolest paistab silma ka Türgi, kus on neid ligi 7,5 miljonit.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: