Vaktsineerimine graafikul: Euroopa kombib visalt kolme protsendi piiri

Kokku oli teisipäevaks vaktsineeritud 2,74 protsendi Euroopa Liidu elanikest.
Kokku oli teisipäevaks vaktsineeritud 2,74 protsendi Euroopa Liidu elanikest. Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Viimasel nädalal keskendus suurem osa Euroopast inimeste teistkordsele vaktsineerimisele, misläbi ei kerkinud koroonaviiruse vastu vaktsineeritud inimeste osakaal elanikkonnast nädalaga kuigi palju. Kokku oli teisipäevaks vaktsineeritud 2,74 protsenti Euroopa Liidu elanikest.

Maailmas laiemalt paistavad koroonavaktsineeritute arvuga endiselt silma Iisrael, Seišellid ja Araabia Ühendemiraadid. Kuigi üha rohkem doose läheb inimeste teistkordseks vaktsineerimiseks, on Iisraelis vaktsiiniga hõlmatud veidi enam kui 40 protsenti elanikkonnast.

Peaaegu sama suur on vaktsineeritute osakaal vähem kui 100 000 elanikuga Seišellidel. Ligi 38 protsendini küündiva hõlmatusega paistavad silma ka Araabia Ühendemiraadid. Samas ei võimalda riigi terviseameti kasutatav lahendus eristada hiljutisi teistkordseid süste kõigist kasutatud doosidest.

Euroopas on esirinnas Suurbritannia, kus on vaktsineeritud peaaegu iga viies elanik. Samuti Euroopa Liitu mitte kuuluv Serbia on jõudnud vaktsineerida 7,8 protsenti elanikkonnast.

Euroopa Liitu kuuluvatest riikidest on olnud õige agaram vaktsineerija 500 000 elanikuga Malta, kus on vähemalt korra vaktsineeritud 30 000 inimest ehk ligi kuus protsenti. Kümme korda suurema elanike arvuga Slovakkias ja Taanis on vaktsiiniga hõlmatud ligikaudu 3,5 protsenti elanikkonnast.

Euroopa Liidu keskmist ületavad napilt vastavalt 2,82 ja 2,76 protsendiga ka majandusliidu raskekaallased Saksamaa ja Prantsusmaa. Punaste laternatena paistavad silma Läti ja Bulgaaria, kus on vaktsineeritud vähem kui üks protsent riigi elanikkonnast. Eesti on oma 2,94 protsendiga tabeli esimeses pooles.

Maailma suurriikidest on pööranud tähelepanu teistkordsele vaktsineerimisele ka USA, kus on on vaktsiiniga hõlmatud ligi 33 miljonit inimest ehk veidi üle kümne protsendi. Hiina on jõudnud vaktsineerida teisipäevase seisuga 40,5 miljonit inimest ehk ligi kolm protsenti elanikkonnast. Vaktsineeritute arv kasvas nädalaga jõudsalt ka Indias ja Brasiilias, kus on neid vastavalt 6,5 ja neli miljonit.

Venemaa pole riigis vaktsineeritud inimeste arvu täpsustanud jaanuari algusest saadik, toona oli neid üle miljoni. Samas on täpsemalt teada, et Moskvas on vaktsineeritud ligikaudu pool miljonit inimest.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: