Graafik: koroonavaktsineeritute osakaal ületas EL-is kahe protsendi piiri

Esmaspäevase seisuga oli Euroopa Liidus ühekordse vaktsiinidoosiga hõlmatud 2,11 protsenti inimestest
Esmaspäevase seisuga oli Euroopa Liidus ühekordse vaktsiinidoosiga hõlmatud 2,11 protsenti inimestest Autor/allikas: SCANPIX/AP

Koroonaviiruse vastu vaktsineeritute osakaal elanikkonnast on endiselt kõige suurem Iisraelis. Euroopa Liidus (EL) ületati aga esmaspäeval maagilise kahe protsendi piir.

Riiklike terviseametite ja ringhäälingute kogutava statistika põhjal on vaktsineerimise tempo poolest maailmas ülekaalukalt esirinnas Iisrael, Araabia Ühendemiraadid ja Seišellid. Nädalaga on kasvanud vaktsiiniga hõlmatute osakaal Iisraelis ligi poole võrra ehk enam kui 46 protsendini.

Ligi kümne miljoni elanikuga Araabia Ühendemiraatides on vaktsineeritud saja inimese kohta 27. Üle 20 protsendi elanikkonnast vaktsineerinud Seišellide ees seisnud väljakutse lahendamist muutis kergemaks saareriigi väike rahvaarv.

Euroopa riikidest paistab vaktsineeritute suure osakaalu poolest silma Suurbritannia, kus on vähemalt esimese vaktsiinidoosi saanud iga kümnes inimene. Euroopa Liidu riikidest on 3,76 protsendiga esirinnas Taani. Esmaspäevase seisuga oli Liidus tervikuna ühekordse vaktsiinidoosiga hõlmatud 2,11 protsenti inimestest Eesti on oma vaktsineeritute osakaaluga keskmike seas.

Maailma suurriikidest oli jõudnud vaktsineerida USA teisipäevase seisuga 7,11 protsenti elanikkonnast. Võrreldes möödunud nädalaga on seega tempo mõnevõrra kiirenenud.

Venemaal on vaktsineeritud enam kui miljon inimest, kuid viimased andmed pärinevad jaanuari esimesest nädalast. Vahepeal on teatatud, et tehastest on üle riigi välja saadetud kokku 2 000 000 doosi. Hiina oli jõudnud 20. jaanuari seisuga vaktsineerida riigi elanikest 1,1 protsenti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: