Video: konverents "Koroona õppetunnid teaduskommunikatsioonile"

{{1605244680000 | amCalendar}}
Konverentsil tuleb muu hulgas jutuks ülikoolide ja teadlaste valmisolek olukorra ja avaliku huvi vaateväljaga kohanemisel.
Konverentsil tuleb muu hulgas jutuks ülikoolide ja teadlaste valmisolek olukorra ja avaliku huvi vaateväljaga kohanemisel. Autor/allikas: clement127/(CC BY-NC-ND 2.0)

Reedel toimunud konverentsi fookuses oli teaduskommunikatsiooni roll ja võimalused Eesti ühiskonnas suurte kriisidega toimetuleku toetamisel.

Konverentsi eesmärk oli üle vaadata uued avanenud koostöövõimalused ja teadmised, mida järgnevas kriisis kasutada ning milliste teadmistega ollakse tänaseks paremini varustatud, et oleksime järgmisel korral paremini valmis. Konverentsil tuli muu hulgas jutuks ülikoolide ja teadlaste valmisolek olukorra ja avaliku huvi vaateväljaga kohanemisel ning millist tuge nii ametnikud kui teadlased taolistes olukordades vajavad.

Rootsi riigi lähenemist koroonakriisi lahendamisel selgitas Rootsi peaepidemioloog Anders Tegnell. Eesti vaatest rääkisid sotsiaalminister Tanel Kiik, Terviseameti hädaolukorra meditsiinijuht ja Regionaalhaigla kiirabikeskuse ülemarst-juhataja Arkadi Popov.

Samuti esinesid mitmed koroonakriisis esile tõusnud teadlased – näiteks Tartu Ülikooli (TÜ) meditsiinilise mikrobioloogia ja viroloogia professor Irja Lutsar,  TÜ matemaatika ja statistika instituudi matemaatilise statistika professor ja TÜ genoomika instituut biostatistika vanemteadur Krista Fischer, TÜ tehnoloogiainstituudi uurija-professor Andres Merits ning Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi vanemteadur Mario Kadastik.

Teiste seas said sõna ajakirjanikud, näiteks Kaur Maran Postimehest. Konverentsi modereeris ERRi saatejuht-toimetaja Urmas Vaino.

Konverentsil anti üle Eesti teadusajakirjanike sõbra auhind "Ökul" ja Eesti teaduse populariseerimise auhinnad.

Vaata täpset kava siit.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: