Marveli filmide tegelaskujude järgi nimetati mitu uut kärbseliiki

Deadpool.
Deadpool. Autor/allikas: Flickr (CC BY-NC-SA 2.0)

Austraalia teadlased on mitmeid uusi kärbseliike nimetanud Marveli filmidest tuntud tegelaskujude järgi, näiteks Deadpool, Thor, Loki ja Must lesk.

Austraalia riiklik teadusasutus (CSIRO) andis möödunud aastal nime 164 uuele putuka- ja taimeliigile. CSIRO mesilaste ja herilaste ekspert doktor Juanita Rodriguez ütles, et uute liikide nimetamine on küll lõbus, kuid see on ka igapäevaelus oluline, sest liikide erinevuste mõistmine võib aidata päästa nende ja meie enda elu.

Deadpooli kärbes. Ladina keeles Humorolethalis sergius. Putuka seljal on märgistused, mis meenutavad Deadpooli maski. Filmides mängib teda Ryan Reynolds.

Deadpool. Autor/allikas: CSIRO

Loki kärbes. Ladina keeles Daptolestes illusiolautus, mis tähendab elegantset petturit. Marveli filmides mängis seda tegelast Tom Hiddelston.

Loki kärbes Autor/allikas: CSIRO

Thori kärbes. Ladina keeles Daptolestes bronteflavus mis tähendab blondi äikest. Marveli filmides mängis teda Chris Hemsworth.

Thori kärbes. Autor/allikas: CSIRO

Must lesk. Ladina keeles Daptolestes feminategus, mis tähendab nahka kandvat naist – see viitab Scarlett Johansoni ikoonilisele nahkülikonnale.

Must lesk. Autor/allikas: CSIRO

Veel on Stan Lee kärbes (Daptolestes leei), mis on nime saanud Marveli koomiksite loojale omaste päikeseprillide ja vuntside järgi.

Stan Lee kärbes. Autor/allikas: CSIRO

Teadlastele on putukate nimetamine väga oluline, et neid paremini eristada ja kaitsta. Kõigest neljandik Austraalia putukatest on teadlastele tuntud.

Toimetaja: Indrek Ojamets

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: