Kukkurlõvi oli hirmus kiskja

Kukkurlõvi oli kunagi Austraalia suurim lihasööja imetaja. Tänaseks on kukkurlõvi välja surnud. Nüüd aga on Austraalia teadlased saanud hakkama uurimistööga, mis annab meile sellest omapärasest loomast senisest selgema pildi.

Saadud teadmiste aluseks on hiljutised fossiilileiud, mille põhjal on õnnestunud täies ulatuses rekonstrueerida looma skelett.

Roderick Wells ja Aaron Camens Adelaide'ist Flindersi Ülikoolist kirjeldavad ajakirjas PLOS One muu hulgas enneolematult üksikasjalikult kukkurlõvi saba ja rangluud.

Saba oli sel loomal tugev ja paindumatu, umbes nagu tänapäevalgi elutseval kukkurkuradil, kes hoiab saba abil tasakaalu, kui püütud saaklooma küünte ja hammastega lõhki rebib.

Kukkurlõvi hammastel leiduvad kulumisjäljed viitavad, et ta oli lihatoiduline, kes neelas toidupala kohe pärast hammustamist närimata alla. Tema hammustus oli aga sama tugev kui tänapäeval Aafrikas elaval lõvil.

Kukkurlõvi esikäppade ehitus, tugevad rangluud ja suur pöidlaküünis annavad tunnistust, et ta oli hea ronija ja turnis puu otsas nagu tänapäeva koaala.

Kukkurlõvi oli ninaotsast sabaotsani poolteist meetrit pikk, tema turjakõrgus oli 75 sentimeetrit ja kaal üle saja kilo. Ta suri välja umbes 45 000 aastat tagasi.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oiderma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: