Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ornitoloogid ootavad vaatamata hilisele rändele huvilisi lihavõtte linnuvaatlusele

Foto: ERR

Sel nädalavahetusel toimuvad taas lihavõtte linnuvaatluspäevad. Kuigi esimesed luiged, haned, pardid ja teised veelinnud on juba kohal, algab nende massiline saabumine siis, kui rannikuäärne vesi jääst vabaks saab.

Ornitoloog Marko Valker ütles, et tänavune kevad on hilisem kui mullune ja selletõttu on näiteks veelindude suurem saabumine alles ees, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Hanesid, luiki ja muid veelinde on meie lähiriikides, Lätis-Leedus, hästi arvukalt ja nende suurem tulemine jääb siis sellesse aega, kui jää laguneb. Ma arvan, et see on paari nädala pärast," rääkis Valker.

Sellel laupäeval ja pühapäeval peetavatel lihavõtte linnuvaatluspäevadel osalejatel soovitab Valker vaatlusi teha varahommikul, kui linnud on aktiivsemad.

Valkeri sõnul loodab ta näha lihavõtte linnuvaatlusel rohkem liike kui eelmisel nädalavahetusel peetud linnade linnuvaatlusel, sest vahepealse nädalaga peaks olema sulelisi juurde tulnud.

"Haapsalu linnas jäi liigisaak natuke alla 50. Kui nüüd terve päev väljas olla, siis loodaks ikka enamat, loodaks 70 liigi kanti," rääkis Valker.

Ta ütles, et kuigi meri on jääs, rändavad linnud mööda rannikut ja nii tasub rändekoridori jääval alal vaatlusi teha ka siis, kui seal jäävaba vett veel pole.

"Eilegi oli näha siin üle linna lendamas päris palju haneparvi. Ma usun, et selline rände jälgimise võimalus annab rannikule väikese eelise sisemaa ees," sõnas Valker.

Täpsemad juhised lihavõtte linnuvaatlusel osalemiseks leiab Eesti ornitoloogiaühingu kodulehelt www.eoy.ee.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: