Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tindikala tunneb arve

Foto: João Carvalho/Wikimedia Commons

Peajalgsed limused, eelkõige kaheksajalad on viimasel ajal üsna nutikate loomadena tuntust kogunud. Värskest teadusuuringust ilmneb, et ka tindikalal ehk seepial, samuti ühel peajalgsete klassi esindajal, nokib nupp üsnagi palju.

Tsang-I Yang ja Chuan-Chin Chiao Taiwanis Hsinchus asuvast Tsing Hua rahvusülikoolist asetasid vaaraoseepiate akvaariumisse kaks kastikest, milles mõlemas oli sees krevette, ühes rohkem, teises vähem.

Et krevetid seepiatele väga maitsevad, äratasid karbikesed neis suurt huvi. Kuid nagu teadlased Londoni Kuningliku Seltsi toimetistes kirjutavad, eelistasid nad alati just seda karbikest, milles oli krevette rohkem. Seda hoolimata sellest, kui suur või väike oli krevettide arvu vahe kahes karbis.

See näitab autorite sõnul, et seepial ehk tindikalal on olemas mingi ettekujutus arvudest, vähemalt sel juhul, kui tegu on toidupalakeste arvuga ja kui seepial ehk tindikalal on kõht piisavalt tühi.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: