100 sekundi video: pehmed kujusensorid aitavad filme teha
Tartu ülikooli materjaliteaduse doktorant Kaur Leemets räägib enda arendatavatest sensoritest, mis aitaksid filmianimatsioone kiiremaks, täpsemaks ja odavamaks muuta.
Tänapäeval tehakse palju filme ja mänge, kus kasutatakse animeerimiseks ja elus asjade digitaalseks muutmiseks väga keerulisi meetodeid.
Näiteks Avatari jaoks kasutati hulgaliselt kaameraid ja hiljem kaks aastat kõva arvutustööd, et saada need huvitavad animatsioonid, mis selles filmis olid.
Mina tahan seda asja teha lihtsamaks ja paremaks. Minu sensorid võimaldavad mõõta ilma hunniku kaamerateta inimese keha ja selle liikumist väga täpselt. Kui tõmmata selga kombinesoon, mille peal need sensorid on, siis need mõõdavad venitust ja painet ja selle läbi suudavad salvestada kolmemõõtmelise kuju.
Kui selline tehnoloogia kasutusele võtta, saaksime me paremaid filme ja need valmiks kiiremini, sest ei ole enam vaja nii palju vaeva näha andmete töötlemisega.
Me võiksime seda tehnoloogiat rakendada ka mujal, näiteks spordimeditsiinis ja inimese liikumise uurimises, sest need sensorid võimaldavad mõõta liikumist väga täpselt, kaasa arvatud pindmiste lihaste ja liigeste liikumist.
Toimetaja: Kristjan Jung, Tartu ülikool