Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

100 sekundi video: suvi on hea aeg õppimiseks

Foto: pixabay.com

Kui eestlaste jaoks seostub suvi ennekõike puhkusega, siis mujal maailmas on üha populaarsem ka suvel õppimine. Ikka selleks, et 21. sajandi arengutega kaasas käia ning oma elus õnnelikum olla. Suvel õppimisest räägib Tartu ülikooli õppeprorektor Mart Noorma.

Meil kõigil on üks eesmärk – olla õnnelik. Tavaliselt oleme õnnelikud siis, kui ettevõetud asjad lähevad hästi. Asjad aga lähevad hästi siis, kui oleme nendeks hästi ette valmistunud. See lihtne põhimõte kirjeldab ka inimese arengut ja koolitamist 21. sajandil – me vaatame elu kui üksteisele järgnevaid arenguetappe. Olukorras, kus me peame järjest targemad ja tublimad olema nii oma erialal kui üldise maailmapildi tajumises, muutub järjest olulisemaks küsimus, kust leida aega õppimiseks.

Üheks heaks võimaluseks, mida Eestis alles ollakse avastamas, on suvi. Miks mitte ühendada puhkus põneva koolitusega? Mujal maailmas, näiteks Ameerikas, on üliõpilaste seas väga populaarne üliõpilastel läbida suvel "kolmas semester".

Ka Eesti ülikoolid pakuvad suurepäraseid kursusi väga erinevatel teemadel, kusjuures Eestis toimuvad suvised kursused on pälvinud tähelepanu ka mujal maailmas. Tartu ülikoolis peetakse suveülikooli juba 2000. aastast alates ning siia tullakse õppima lausa 30 riigist. Kõige populaarsemad on keeleõppeprogrammid, kuid tutvutakse ka Eesti kultuuri ja kohalike oludega.

Suvel õppimise suurimad boonused: 1) väljas on ilus ilm ja kursused ei toimu ainult klassiruumis; 2) teie ümber on ülimalt motiveeritud õppijad; 3) õppida võib rahvusvahelises keskkonnas, kus kogu maailmast on väga põnevat rahvast kokku tulnud.

Tutvu ka Tartu ülikooli suveülikooli programmiga.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: