Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Saaremaa hirv jätab bioloogid nõutuks

Saladuslik hirv kaamera ees.
Saladuslik hirv kaamera ees. Autor/allikas: Riigimets/Youtube

Hirvede söödaplatsil Saaremaal on hakanud viimasel ajal käima noor hirvepull, kes on teistest punahirvedest oluliselt karvasem ja tumedam. Bioloogid jäävad looma liiki määratledes kimbatusse.

Zooloogi ja loodusfotograafi Tiit Hundi sõnul oleks looduskaamera ette jäänud hirve vaja liigilise kuuluvuse määramiseks lähemalt uurida. „Looma talvine pikem ja tumedam karvkate viitab tähnikhirve tunnustele, pea profiil esmapilgul punahirve omale, tumedam sabaümbrus pole aga iseloomulik kummalegi Eestis elavale hirveliigile – ei puna- ega tähnikhirvele,“ märkis Hunt.

 

Seni on teatud, et Saaremaal elab hirveliikidest vaid punahirv. Nii on see alates hirvede saarele toomisest 1965. aastal alati olnud. Mullu novembris avastasid aga punahirve pulli küttinud jahimehed ootamatult, et tegu on hoopis tähnikhirvega. „Talvel tähnikhirve pullidel heledad tähnid puuduvad ja seetõttu on kahel hirveliigil raske vahet teha, eriti veel teadmises, et Saaremaal seda loomaliiki ei ela,“ sõnas zooloog

Nii oletab Hunt, et kaamera ette jäänud loom võib olla puna- ja tähnikhirve hübriid või siis lihtsalt karvkatte hälbega punahirv.

Hivekaamerat saab jälgida RMK kodulehel. Kõige aktiivsemalt toimetavad loomad kaamera ees pimedal ajal.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: