Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Nädalalõpp möödub taas talvise linnuvaatluse tähe all

Tänasest pühapäevani ootavad Eesti linnu-uurijad kõikide abi lindude loendamisel. Talvine aialindude kokkulugemine on Eesti populaarseim linnuvaatlusüritus ja suurim rahvateaduse algatus.

Varasematel aastatel on ühiste jõududega märgatud lausa üle 60 linnuliigi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Linnuvaatlusel osalemine on väga lihtne - eeloleval nädalavahetusel tuleb leida üks tund, minna koduaeda, parki või lihtsalt piiluda aknast välja ja seejärel märkida üles kohatud linnuliigid.

Talvise aialinnuvaatluse koordinaator Aarne Tuul ütles, et eesmärke on tegelikult kaks.

"Üks ongi see, et suunata inimesed loodust vaatama ehk siis loodushariduslik eesmärk, sealjuures muidugi oleks teretulnud, kui vaadatakse koos lastega ja õpitakse sellest. Teine on tegelikult teaduslik eesmärk, sest kui ikkagi tuhanded inimesed vaatavad aknast välja, siis selle kohta saame ka järeldada, kuidas talvistel lindudel Eestis läheb," rääkis ta.

Tuule sõnul on igal aastal osalejate huvi suurenenud ning eelmisel aastal vaatles linde üle 3000 inimese. Kokku on nähtud igal talvisel linnuvaatlusel umbes 60 linnuliiki.

"Linnuvaatlemine on rahustav ja hariv tegevus. Ja nagu öeldakse - vaadeldes linde, unustad pinged," sõnas Tuul.

Kui võib arvata, et näha on ainult tavalisi talviseid aialinnuliike, nagu näiteks rasvatihane ja koduvarblane, siis Tuule väitel nähakse igal aastal ka erilisi linnuliike - eelmisel aastal nähti lausa mitmel korral jäälindu.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: