Bioloogid jõudsid lutikaid peibutava feromoonikokteilini

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Autor/allikas: Piotr Naskrecki/Wikimedia Commonss

Eelmise sajandi teiseks pooleks oli lutikate probleem tänu uutele tugevatele putukamürkidele suuresti lahenenud. Ent viimastel aastatel on lutikate arvukus olnud taas tõusuteel. Kanada bioloogid teatavad uues töös, et on suutnud töötada välja feromoonidest ja histamiinist koosneva kokteili, mis näib olevat vereimejatest putukatele vastupandamatu.

Lutikaid tõmbavad ligi nii teiste lutikate välisskeletid kui väljaheited. Nii oli teadlaste jaoks 1970. aastatel selge, et sarnaselt mitmetele teistele putukatele alluvad ka väikesed vereimejad feromoonide vastupandamatule kutsele. Kuna iga liigi poolt kasutavad feromoonid on ainulaadsed ja märgatava mõju avaldamiseks piisab juba väikesest kogusest, on need inimestele tavaliselt ohutud. Nõnda nähti neid suurepärase lahendusena, kuidas lutikaid ligi meelitada ja sellega lausmürgitamist vältida. Esimesi lutikatele meelepäraseid keemilisi ühendeid kirjeldati alles kuue aasta eest.

Samas näis nende põhjal loodud kokteil olevat suhteliselt tõhus vaid laboris, realistlikumates tingimustes tehtud katsetes ei saatnud Simon Fraseri ülikoolis töötavat Regina ja Gerhard Griesi eriline edu. Abielupaari töörühm märgib nüüd, et on täiendanud viiest kergesti lenduvast ühendist koosnevat kokteili histamiiniga, mis muutis selle efektiivseks ka laborist väljaspool. Sama keemilist ühendit toodavad teiste hulgas näiteks inimeste valged verelibled. Histamiiniga kokku puutumine näib röövivat lutikatelt ajutiselt igasuguse liikumistahte.

Kokteil meelitas katsetes ligi igas vanuses mõlemast soost vereimejaid, kes olid nii näljas kui värskelt verd imenud. Nii on töörühm optimislik, et kokteil põhinev lõks võiks vähemalt ajutiselt korteri- ja majaomanikele kergendust pakkuda. Samas jääb ebaselgeks, kas lahendus toimib igas olukorras, näiteks lutikatest kubisevate majade puhul. Emaslutikad kalduvad suuremaid isaste kogunemisi paaritumise valulikkuse tõttu vältima.

Kokteili kirjeldatakse ajakirjas Angewandte Chemie

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Allikas: Angewandte Chemie

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: