Teisipäevast käivitub kaardirakendus lusitaania teeteo levikuinfo kogumiseks

Lusitaania teetigu.
Lusitaania teetigu. Autor/allikas: ERR

Lusitaania teeteo levikuinfo kogumiseks käivitatakse homme rakendus, et süsteemselt selle hiidnälkja kohta infot korjata.

Rakendus on vajalik selleks, et keskkonnaamet saaks anda paremaid tõrjesoovitusi ja aidata kohalikel omavalitsustel ja kogukondadel tõrjet korraldada, on vaja teada liigi levikupiirkondi.

Rakenduses saab arvuti, mobiiltelefoni või muu nutiseadme kaudu märkida Eesti kaardile koha, kus lusitaania teetigu nähakse. Et olla kindel, et tegu on just lusitaania teeteoga, on rakenduses toodud nii selle liigi kui ka kahe sarnase kodumaise teoliigi määramistunnused. Rakendusest saab vaadata ka kõiki varem kaardile märgitud tigude leiukohti.

Eestis on lusitaanlaste kontsentratsioon kõige suurem aiandite läheduses. Lusitaanlastele meeldivad köögiviljaaiad, verandade alused ning niitmata krundid. Lääne-Euroopas tekitavad need teod juba suurt kahju põllumajanduses.

Nutirakendus, millega keskkonnaamet kogub teavet lusitaania teetigude leviku kohta Eestis, läheb avalikuks homme, 21. juulil.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: