Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

TTÜ juhita sõiduki arendajaid käivad jahtimas Soome idufirmad

Tallinna tehnikaülikooli isejuhtiv auto.
Tallinna tehnikaülikooli isejuhtiv auto. Autor/allikas: ERR

Tallinna tehnikaülikooli (TTÜ) isejuhtiv sõiduk ei näe välja nagu buss või auto, vaid pigem nagu ATV. Kuigi eesmärk on sellest sügiseks valmis teha isejuhtiv bussike, siis tegelikult on sel sõidukil hoopis teine funktsioon, mida ta täidab juba praegu päris hästi.

Isejuhtivate autode tehnoloogiat arendatakse paljudes kohtades maailmas. Kas väike Eesti ja tehnikaülikool jõuab siis tõesti nendega sammu pidada?

TTÜ arendab seda ennekõike seepärast, et siin oleks erialaspetsiifilist tippteadmist. Teisisõnu, kui ei tegele praegu maailmas kiirelt arenevate tulevikutehnoloogiatega, ei saa siin koolitada ka tippspetsialiste, näiteks insenere ja informaatikuid.

Oletame, et näiteks mõni suur autotootja plaanib ehitada uut tehast, on vaja, et asukohariigis oleks tasemel spetsialiste, neidsamu insenere ja IT-spetsialiste. Just sel põhjusel arendab TTÜ isesõitvat autot katse- ja arendusplatvormina, et selle kaudu kasvaksid tudengitest ja õppejõududest spetsialistid.

Raivo Sell, TTÜ isejuhtivate autode projektijuht, rääkis, et soomlased, kes arendavad isejuhtivaid autosid, käisid veel eelmiselgi nädalal uurimas, kas siit oleks palgata spetsialiste. “Nad andsid mulle nimekirja, et paluks töötajaid meilt, kes on selle projektiga seotud,” rääkis Sell kohtumisest Soome idufirmaga.

Seetõttu otsibki TTÜ tudengeid isejuhtivate autode meeskonda. Vaja on nii insenere, tarkvara- ja riistvaratehnolooge.

Kuidas TTÜ isejuhtiv sõiduk sõidab ja teda segadusse saab ajada, saab vaadata “Terevisiooni” videost.

Kui soomlased käivad siin luurel ja spetsialiste värbamas, siis TTÜ värbab jällegi uusi tudengeid erinevatele uuenenud õppekavadele teisipäeval avatud uste päeval.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: