Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ene Ergma: komeedil maandumine on võrreldav Kuule astumisega

Kosmosesond Philae langes täna pärast aastaid kestnud teekonda komeedi 67P/Churyumov–Gerasimenko pinnale. Astrofüüsik Ene Ergma leiab, et tegu on sama tähtsa sündmusega, kui inimese Kuule astumine.

„Selleks, et selle komeedi juurde jõuda, lendas see tore satelliit kümme aastat tema poole. Ja need kümme aastat ta magas, ta ei olnud elus, siis äratati ta ellu ja see on suur asi. Me ei teadnud, mis võib juhtuda kosmoses,“ selgitas Ergma saates"RIngvaade". Komeedi edasine uurimine võiks aidata paremini mõista, kuidas Maa ning võibolla isegi elu tekkis.

„Kui meil on hästi suur heinakuhi, me peidame sinna väga pisikese asja ära ja me läheme täpselt selle pisikese asja peale. See tähendab seda, kui palju on inimesed teinud tööd selleks, et kõik need trajektoorid täpselt välja rehkendada. Välja mõelda, kuidas me saame kinnitada selle väikese kivikamaka peale ja kuidas me pärast neid andmeid saame,“ avas astrofüüsik saavutuse olulisust.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: