Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Antibiootikumikuur elu alguses võib hilisemat immuunsust kahjustada

Hiirtega läbiviidud katsed annavad lootust ka inimpatsientidele
Hiirtega läbiviidud katsed annavad lootust ka inimpatsientidele Autor/allikas: Wikimedia Commons

Enamik soolestikus elavaid baktereid omavad positiivset rolli tugeva immuunsüsteemi soodustamisel, antibiootikumiravi ei tee tavaliselt aga headel ja halbadel bakteritel vahet.

 

Ajakirjas Journal of Allergy and Clinical Immunology avaldatud uuring aitab teadlastel mõista, kuidas erinevad antibiootikumid heade bakterite elujõulisust mõjutavad.
Selline uuring on esimeseks sammuks, et mõista, millised bakterid on terve immuunsüsteemi arenguks hädavajalikud.

Teadlased testisid kahe antibiootikumi vankomütsiini ja streptomütsiini mõju vastsündinud hiirtele ning leidsid, et streptomütsiin suurendas katseloomade hilisemat vastuvõtlikkust kopsukoe põletikele, vankomütsiin aga mitte. Erinevused antibiootikumide pikaajalistes mõjudes võivad tuleneda nende toimest soolestiku bakteriaalsele ökosüsteemile.

Töös näidati, millised bakterid ja kuidas muudavad meie vastuvõtlikkust haigustele ning selline lähenemine võiks avada uusi perspektiive heade bakterite toime võimendamisel probiootikumide kasutamise kaudu.

Loe lisa:
Antibiotics in early life may alter immunity long-term (Science Daily)

Toimetaja: Katrin Sak

Allikas: Science Daily

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: