Foto: kala jäi meduusi sisse kinni

Meduus oli alla neelanud terve ja üsna üllatunud ilmega kala.
Meduus oli alla neelanud terve ja üsna üllatunud ilmega kala. Autor/allikas: Ian Watkins/Triangle News

Hiljuti uhtus meri Ühendkuningriigis kaldale surnud meduusi, kelle läbipaistev kere paljastas eluka viimse maiuspala. Meduus oli alla neelanud terve ja üsna üllatunud ilmega kala.

Kohalik fotograaf Ian Watkin märkas ebatavalist mereelukat, kui jalutas 4. augusti hommikul Cornwallis Padstowi linna lähistel koeraga, kirjutab The Daily Mail.

Kalaga maiustanud meduus on liigi poolest Chrysaora hysoscella ehk kohalikus keeles kompassmeduus. Liigi nimi viitab eluka pruunile V-tähe kujulisele mustrile, mis meenutab joonestikku kompassil. Meduusi kõhust leitud noorukese kala liik pole veel selge, vahendab ScienceAlert.

Noored kalad kipuvadki mõnikord meduuside kombitsate vahelt varjupaika otsima. Praegusel juhul sai kaitsjast aga kiskja. Cornwalli looduskaitseühingu asjatundjad oletavad, et meduus torkas kala surnuks ja neelas alla. Kui meri poleks meduusi kaldale uhtunud, oleks viimane kalapoja oma algelises kõhus aeglaselt ära seedinud.

Täiskasvanud kompassmeduuside läbimõõt küündib umbes 30 sentimeetrini. Briti vetes kohtab neid maist oktoobrini sageli. Nad toituvad väikestest kaladest ja krabidest ning teistest meduusidest. Inimesele võib nende torge olla küll äärmiselt valus, ent mitte surmav, kirjutab Cornwalli looduskaitseühing.

Toimetaja: Airika Harrik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: