"Prillitoosi" nutiabi: kuidas kasutada Skype'i

Video: ERRFoto: ERR

Seekordses nutiabi tunnis õpime, kuidas saab arvutis Skype'i alla laadida ja seda kasutada.

Kõigepealt tuleb avada veebibrauser ja trükkida aadressireale www.skype.com. Seejärel peaks lehel klõpsama nupule "download Skype" ehk laadi alla Skype. Ekraanile ilmuvad kaks erinevat valikut, kuivõrd parasjagu toimetame arvutis, mitte nutitelefonis, peaks vajutama vasakpoolsele variandile.

Kui klõpsata sinisele nupule, algabki Skype'i alla laadimine arvutisse. All vasakus nurgas näeme, et Skype on alla laaditud. Kui sellele klõpsata, ilmub ekraanile kastike, kus peaks vajutama "install" nupule. Nüüd ongi Skype'i rakendus arvutis olemas.

Skype'i kasutamiseks peab tegema endale ka konto. Kõigepealt soovib Skype teada teie telefoninumbrit, see on vajalik sisse logimiseks ja ka juhuks kui parool on ununenud.

Kui telefoninumber sisestatud, on vaja luua parool. Parool peaks olema meeldejääv, aga piisavalt keeruline, kus on ka mõned numbrid sees. Seejärel on vaja enda nimi trükkida, misjärel tuleb sisestada enda sünnikuupäev ja koht.

Kui sisestasite oma telefoninumbri, saadab Skype mõne hetke pärast telefonile sõnumi, kus on olemas kontrollkood, mis on vaja vastavasse kohta trükkida.

Soovi korral võite lisada ka oma profiilipildi. Seejärel saab kontrollida, kas arvutil töötab mikrofon, kui sinised täpikesed liiguvad, on mikrofon töökorras. Järgmisena näitab Skype kaamerapilti, kui see on olemas, võib vajutada "jätka" nupule.

Skype'i kaudu helistamiseks peab vasakul asuvale aadressireale sisestama konto või inimese nime, kellele soovite helistada. Skype'is on võimalik teha nii videokõnet kui ka helikõnet, võimalik on ka kirjalikult vestelda.

Vaata videost täpsemalt, kuidas kõike seda päriselt ise järele proovida.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: