"Prillitoosi" nutiabi 1: kuidas valida arvuti parooli ja surfata internetis

Foto: ERR

Uue "Prillitoosi" videosarja esimeses osas õpime oma arvutit võõraste eest parooliga kaitsma. Samuti anname näpunäiteid, kuidas internetti kasutada, näiteks sealt uudiseid lugeda.

Kaitse oma sülearvutit parooliga. Nii pääsed seadmele ja selles olevatele failidele ligi vaid sina kui seadme omanik.

Turvaline parool sisaldab erinevaid märke. Mõistlik oleks, kui paroolis on vähemalt üks suur täht, üks väike täht ja üks number.

Internetti saab kasutada, kui arvutil on olemas internetiühendus. Ühenduse     olemasolu saab kindlaks teha arvutiekraani alumisest paremast nurgast.

Internetti pääseb veebibrauseri ehk veebilehitseja kaudu. Tuntumad     veebilehitsejad on Internet Explorer, Google Chrome ja Mozilla Firefox.

Kuidas lugeda internetist uudiseid? Kasuta Google'i otsingumootorit või kirjuta soovitud uudistelehekülje aadress ekraani ülaosas asuvale aadressiribale.

Kaitse arvutit, kui lähed sellest eemale. Kui lõpetad arvuti kasutamise ja eemaldud midagi muud tegema, jäta arvuti lahkudes parooli alla lukku.

Vaata videost täpsemalt, kuidas kõiki neid soovitusi päriselt ise järele proovida.

Toimetaja: Airika Harrik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: