Teadusajakirjanduse sõbra tiitli pälvis astronoom Laurits Leedjärv

Laurits Leedjärv auhinna üleandmisel.
Laurits Leedjärv auhinna üleandmisel. Autor/allikas: Sven Tupits

Eesti Teadusajakirjanike Seltsi teadusajakirjanduse sõbra auhinna Ökul sai tänavu Tartu Ülikooli Tartu Observatooriumi astronoom Laurits Leedjärv.

"Uurides teadlasena muutlikke kaksiktähti, aga olles samas ka viljakas ja aktiivne teaduse tutvustaja, on Laurits Leedjärv tegelikult täheteaduse tähenduse kahekordistaja," ütles teadusajakirjanike seltsi esimees Priit Ennet.

Leedjärve asjatundlikke ja heakeelseid populaarteaduslikke kirjutisi ning intervjuusid on aastate jooksul ilmunud Eesti kõigis peamistes ajakirjandusväljaannetes.

"Mul on selline sisemine tung, et kui midagi huvitavat olen teada saanud, siis tahaksin jagada teistega ka," ütles Leedjärv auhinda vastu võttes. "See ei ole tavaliselt raske kohustus."

Auhinnakuju – keraamik Piret Kändleri loodud Ökuli – andis teadusajakirjanike selts Leedjärvele üle täna, 20. novembril Tallinnas Eesti Teadusagentuuri korraldatud teaduskommunikatsiooni konverentsil.

Laurits Leedjärvele otsustas teadusajakirjanduse sõbra auhinna anda žürii koosseisus Andi Hektor, Greete Lehepuu, Kais Allkivi-Metsoja, Priit Ennet ja Virgo Siil.

Eesti Teadusajakirjanike Seltsilt on seni Ökuli saanud seismoloog ja vulkanoloog Heidi Soosalu (2011), füüsik Mart Noorma (2012), merelainete uurija Tarmo Soomere (2013), klimatoloog Ain Kallis (2014), füüsik Jaak Kikas (2015), rakubioloog Toivo Maimets (2016), biorobootik Maarja Kruusmaa (2017) ja ökoloog Aveliina Helm (2018).

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: