Ida-Virumaa koolide õpilased tegid koos põnevaid eksperimente

Foto: Rene Kundla/ERR

Teadlaste Öö festivaliga seoses said viie Ida-Virumaa kooli õpilased kokku Jõhvi gümnaasiumis, et teha ohutult põnevaid eksperimente.

Jõhvi gümnaasiumis korraldatakse teaduspäeva viiendat sügist, kuid esimest korda olid külla kutsutud ka põhikoolide õpilased, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"See mõte tuli eelkõige sellest, et veelgi rohkem populariseerida loodusteadusi, teha koolide vahel tõhusamat koostööd ja samas pakkuda põhikooli õpilastele kas või pisikest võimalust tunda ennast üks päev gümnasistina," selgitas Jõhvi gümnaasiumi keemiaõpetaja Kristelle Kaarmaa.

Keemia töötoas said noored teha näiteks kätekreemi ja huulepalsamit. Kusjuures üks töörühm suutis teaduspäeva peakorraldajat üllatada sellega, et valis huulepalsami värviks sinise.

Teaduspäeva raames toimunud kodukeemia videote konkurss osutus ootamatult populaarseks.

"Otsisime raamatutest, vaatasime internetist ja siis me leidsimegi põnevad katsed ja proovisime neid järgi," kirjeldas üks videokonkursi võitjatest Triinu Valdmaa Jõhvi põhikoolist.

"Ei pea ju alati tegema kärts mürtsu, vaid võib teha midagi huvitavat ja ilusat. Mina tegingi laavalampi ja liimipilti," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: