Haruldane mürakarude video: "Osoon" sattus ootamatult karude pulma

Tartumaal Laeva jõe alamjooksu taastamistööde järel kalastiku seiret filmima läinud meeskonda tabas suur üllatus. Mööda jõge paatidega liikudes märgati taamal luhal kahte tumedat kogu, kes osutusid ennastunustavalt müravateks pruunkarudeks.

"Läksime tegema kalade seiret, veendumaks, kas Laeva jõe alamjooksu taastamisel on vee-elustik selle jõe juba omaks võtnud ja meid tabas täielik juhus – kohtusime kahte karu. Alguses arvasime, et need on metssead, aga kui nad ennast püsti ajasid, siis oli päris selge, et tegemist on pruunkarudega," rääkis "Osooni" saatejuht Sander Loite "Ringvaates". Sander polnud varem oma silmaga kunagi karu päris looduses näinud. "Nii et ma olin ikkagi täiesti pahviks löödud."

Nagu pildilt näha, oli Sander Loite (vasakul) tõesti pahviks löödud.

Võttemeeskonda karud ei märganud. "Vaatasime, et näe, mürakarud, mürasidki omavahel ja kuna nad olid nii tegevushoos, siis me vaikselt kogu aeg liikusime neile mööda jõge paadi peal kogu aeg lähemale ja ainult põnevamaks läks," lisas Loite.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: