Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti tehnoloogiaajakirjanikud valisid aasta parima nutitelefoni

Foto: HishMFaz/Wikimedia Commons

Eesti tehnoloogiaajakirjanikud valisid pärast vihast vaidlust eelmise aasta parima nutitelefoni. Üllatuslikult oli kõigi finaali jõudnud telefonide taga erinev tootja, esikoha pälvinud telefoni võib hankida aga vaid internetist.

 

Teist ja kolmandat kohta jagavad tehnoloogiajakirjanike paremusjärjestuses ameeriklaste iPhone 6s. ''Kõige tuntum telefon kindlasti ja kõige klassikalisem. Ta on väga sarnane sellele, mis on eelmistel aastatel tehtud – lihtne, aga võimas, arusaadav,'' iseloomustas Lõugas telefoni saates ''Ringvaade''. Mees tõi esile ka telefoni kaamera ja heli kvaliteedi.

Ent Apple pole tema hinnangul piirdunud vaid eelmiste mudelite täiustamisega. ''Näiteks on sel aastal nüüd võimalus, et see ekraan on nii tundlik, et tunneb, kas sa vajutad sellele õrnalt või tugevalt,'' märkis ajakirjanik. Nõnda on võimalik omistada erineva tugevusega puudutustele erinevaid funktsioone. Samas nentis ta, et telefon on ka küllaltki kallis – 750 eurot.

Sama heaks võib pidada Samsungi Galaxy s6 Edge Plus-i. Lisaks tavapärasele kiirusele, võimsusele ja heale kaamerale tõi Lõugas esile selle ekraani. ''See ei ole nüüd sellise klassikalise sileda ekraaniga, vaid ekraan hakkab vaikselt painduma, ääred on kumerad ja see võiks olla nagu efektne käes hoida, aga Samsung on üritanud selle teha kasulikuks ka – kui ühest äärest lükkad, siis tuleb sealt paar ikooni välja, otseteed,'' kirjeldas ajakirjanik. Hind võib olla aga taas pelutav – 800 eurot.

Esikoha vääriliseks tunnistasid ajakirjanikud telefoni One Plus Two, osaliselt ka selle soodsama hinna tõttu. Telefoni ostmiseks tuleb välja käia 300–400 eurot. ''Hiinas on ühed sellid panevad kokku väga häid telefone kaks korda soodsama hinnaga, kui need teised siin. Teeb kõike ja veel rohkemgi. [...] Miks ta nii odav on kindlasti, et Eestis ei ole ühtegi poodi või kauplust, kuhu on peale kirjutatud OnePlus 2. See on internetist tellitav telefon,'' selgitas Lõugas. Samas laienevad selle ostjatele samad Euroopa Liidu õigused, mis teistele telefonidele.

''See on näide sellest, milline aastal 2015 peaks üks õige nutitelefon olema,'' rõhutas ajakirjanik

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: