Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eestlased CES'il: lähitulevik laiendab virtuaalreaalsust ning toob hiiddroonid ja modulaarautod

Möödunud nädalal meelitas Las Vegas tarbijaelektroonika messiga CES linna enam kui 170 000 tehnika- ja elektroonikahuvilist. Kohal olid ka eesti ajakirjanikud Eeva Esse ja Ronald Liive, kes tõid saates ''Ringvaade'' välja kolm peamist tehnoloogiatrendi.

Märkimisväärne osa 750 000 ruutmeetri suurusest messipinnast oli pühendatud virtuaalreaalsuse võlusid demonstreerivatele seadmetele. Alates ajast, mil Oculus Rift oma prillidega viimaks virtuaalreaalsuse 1970. aastate ulmefilmidest lahti rebis, on toimunud valdkonnas mitmed innovatsioonid. Muu hulgas esitleti messil abiseadmeid, mis võimaldavad lisaks kasutaja jala füüsilisele jala liikumisele registreerida ka kehaasendi muutust tervikuna ja sellele vastavalt muuta ka virtuaalset reaalsust

Sarnase kõrgendatud tähelepanu alla sattusid eelmise aastaga droonid – erinevas suuruses, hinnaklassis ja erinevate ülesannete täitmiseks sobilikud mehitamata õhusõidukid. FlyEye näitel on järjepidevalt paranenud ka nende ohutus. Lisaks võiks eelkõige riiklikest lennuametitest sõltuvalt näha lähitulevikus õhus ka inimesi töölt koju ja tagasi kandvaid automatiseeritud droone. Kontseptsiooni näitlikustas messil õhusõiduk Ehang.

Omaette revolutsiooni on messil tegemas ka autotööstus, millest tasub erilisena välja tuua taskukohasuse modulaarsuse poole püüdlevat ja elektriautosid tootev firma Faraday Future. ''Sa põhimõtteliselt ütled tootjale, et tahad saada kaheksa istmega autot. Nad saavad sulle selle paari nädalaga selle teha. Praegu sa ei saa minna Audi, BMW, ükskõik kelle juurde ja midagi sellist öelda. Faraday Future on ettevõte, mis ütleb, et selline asi on tulevikus võimalik ja see pole üldse väga kallis,'' ilmestas ideed tehnoloogiaportaali peatoimetaja.Ronald Liive.

Ent messil esindatud 4000 ettevõte seas ei puudunud innovaatilised ettevõted nagu Ubiant, mis tegeleb näiteks juuksekasvu kiirendavate laserkiivrite ehitamisega, või tehnoloogiamaailma suurkujud nagu LG, mille loodud painduvat ekraani õnnestus isiklikult kaeda ka Essel ja Liivel. Eesti ettevõtjatest oli messil esindatud FlapIt, mis seob sotsiaalmeedia like'id ja teised mõõdukid füüsiliste loenduritega.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: