Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tarbijaelektroonika messi vallutasid droonid

Foto: Ethan Miller/AFP/Scanpix

Viimastel aastatel on droonid saanud tehnoloogiamaailmas teemaks number üks ja jõudnud peaaegu igasse eluvaldkonda. Mehitamata õhusõidukid on kinnitanud selgelt kanda ka USA-s Las Vegases toimuval tarbeelektroonika messil.

CES-il viibiva Raadio 2 ajakirjaniku Eeva Esse hinnangul on neile pühendatud pea pool messisaalist. ''Neid on siin absoluutselt igasuguseid – suured, väikesed, võimsad, mitte nii võimsad, värvilised, odavad ja väga kallid, nii et tõepoolest valikut igale maitsetele,“ laiendas Esse.

Eriliselt tõmbas messil tähelepanu klassikalist drooni meenutav lennumasin EHang 184, millesse mahub terve inimene. ''Kuigi nad ütlesid, et see tuleb reaalselt see aasta välja ja jutt oli väga ilus, ma ei usu, et see vastab tõele. See on tehniliselt võimalik, aga kõik see regulatsioonide pool, et keegi lubaks sellise asja õhku lendama, ma usun, et sinna läheb viis või rohkem aastat aega, kui me sellist asja näeme,'' kommenteeris lennumasinat Kiip.ee peatoimetaja Ronald Liive.

Väikesed innovatsioonid
Esse tõi välja, et lisaks autodele, telefonidele ja tahvelarvutitele leidub Las Vegase tarbijatehnoloogia messil veel palju väikeseid innovaatilisi tooteid. Näiteks on firma nimega Pilot toonud turule patarei, mida saab laadida läbi oma arvuti USB otsa ning seda kuni 500 korda järjest.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: